به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، اسفند ۰۳، ۱۳۸۹

  دانشجویان آزادی خواه شیراز
"امروز باز هم چشمانمان با خون کبوتری دیگر سرخ گشت
 اما این بار عضوی از خانواده مان را به خون غلتیده می بینیم."

حامد نورمحمدی

اعلام یک هفته عزای عمومی در دانشگاه شیراز
  روز سه شنبه 3 اسفند ماه از ساعت 8 صبح همزمان با شروع کلاس ها ی دانشگاه ، دانشجویان دانشگاه شیراز در محوطه دانشکده علوم دست به تجمع اعتراضی گسترده زدند و از حضور در کلاس ها خودداری کردند.این تجمع اعتراضی برای گرامیداشت جانباخته راه آزادی و اعتراض علیه جنایت جدید نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای در شیراز صورت می گیرد . دانشجویان همچنین در سطح دانشگاه اقدام به نصب عکس های شهید راه آزادی مردم ایران نمودند . در زیر عکس ها نوشته ای به این مضمون به چشم می خورد: 
گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب
گر پدر مرد تفنگ پدری هست
گر مردان قبیله همه کشته شدند
توی گهواره چوبی پسری هست هنوز

این تجمع در حال گسترش یافتن است .نیروهای سرکوبگر حراست دانشگاه و اطلاعاتی از ترس خشم دانشجویان از هر گونه واکنشی بازمانده اند .

گزارش ها ی دیگری حاکی است جو سایر دانشگاههای شیراز متشنج است و دانشجویان قصد دارند مراسم گرامیداشت و اعتراضات گسترده علیه این جنایت برپا کنند
در حالیکه رسانه ها و نهادهای حکومتی سعی دارند جانباختن حامد نورمحمدی، دانشجوی دانشگاه شیراز در تجمعات اول اسفند را – همانند شهادت دو دانشجوی سبز در وقایع ٢۵ بهمن- وارونه نمایی کرده و آن را ناشی از تصادف خیابانی وانمود کند، تشکل «دانشجویان آزادیخواه شیراز»، با صدور بیانیه ای، از برگذاری مراسم اعتراضی به همین مناسبت خبر داد.
به گزارش منابع خبری، تشکل دانشجویی «دانشجویان آزادیخواه شیراز»، در بیانیه ای که به مناسبت شهادت حامد نورمحمدی منتشر کرده، خاطرنشان ساخته است: 
"امروز باز هم چشمانمان با خون کبوتری دیگر سرخ گشت اما این بار عضوی از خانواده مان را به خون غلتیده می بینیم.
گروه "دانشجویان آزادی خواه شیراز" ضمن محکومیت چند باره ی کشتارها و به بند کشیدن زنان و مردان این مرز و بوم، بار دیگر بر عهد سبز خود با حامد ها تأکید نموده و در عزای از دست دادن این جوان خوش خو، در دانشگاه شیراز یک هفته عزای عمومی اعلام می نماید.
در روز چهارشنبه چهارم اسفند ماه از ساعت دوازده ظهر در پردیس دانشگاه شیراز گرد هم می آییم و ضمن محکومیت بازداشت خانگی میر و شیخ سبز، سومین روز شهادت حامد نور محمدی را با کوله باری از اندوه و خشم گرامی خواهیم داشت.
گیریم که حامد را کشتید و علی را گرفتید و دیگرانی را ممنوع الورود کردید و دانشکده ی مهندسی را از ظهر تعطیل اعلام کردید... با دل های خون شده و چشمان اشک بار و صدای ننگ بر دیکتاتور که شبانه روز در ذهن همه ی ماست چه خواهید کرد؟!"
گفتنی است بنا به گزارش منابع موثق خبری و شاهدان عینی، در جریان مراسم اول اسفند (بزرگداشت شهدای ٢۵ بهمن)، یکی از دانشجویان دانشگاه شیراز به نام حامد نور محمدی جان باخته است.
بنا به گزارش منابع فوق، حامد نور محمدی دانشجوی لرستانی ترم چهارم رشته زیست شناسی دانشگاه شیراز، روز یکشنبه در محدوده میدان دانشجوی شهر شیراز به شهادت رسید.
شاهدان عینی گفته اند که وی را از بالای پل نمازی به پایین پرت کرده اند، اما خبرگزاری های امنیتی همچون فارس، همانند موضع گیری های اخیر در مورد شهادت صانع ژاله و دیگر شهدا و جانباختگان، دست به قلب واقعیت زده و به قول منابع امنیتی و طی یک فرآیند تبلیغاتی، آنرا ناشی از تصادف با یک خودرو ذکر کرده اند.
شاهدان عینی گفته اند چنین چیزی صحت نداشته و چند دانشجوی دیگر گفته اند "ما طرف دیگر پل بودیم که ناگهان دیدیم یک خودرو از دور در حال علامت دادن (فلاشر زدن) است و همه دیدیم که دارد از دور به چیزی که وسط راه افتاده اشاره می کند و همه وقتی رسیدیم، با پیکر حامد روبرو شدیم... وی گلوله خورده بود..."
ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران می گوید پس از علنی شدن جان باختن حامد نور محمدی، دانشجوی دانشگاه شیراز، اوضاع خوابگاه دستغيب بسیار متشنج گزارش می شود و حراست دانشگاه به احضار دوستان حامد نور محمدی روی آورده اند.
دانشجويان دانشگاه شیراز امروز عصر با برگذاري مراسم یادبود براي حامد نورمحمدی دانشجوی دانشگاه شیراز، حمایت خود را از اعتراضات مردم ایران اعلام کردند.
نیروهای حراست دانشگاه با حضور در خوابگاه دستغیب به تهدید دانشجويان پرداخته اند و قصد ممانعت از برگزاری مراسم یادبود آقای نورمحمدی را داشته اند که با مقاومت دانشجویان ناکام مانده اند. هم چنین حراست دانشگاه شيراز با احضار دوستان و هم اتاقی هاي نامبرده، آنها را به شدت تهدید کرده است که هیچگونه خبری از کشته شدن این دانشجوی دانشگاه شیراز به بيرون ارسال نشود.