به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، مرداد ۱۸، ۱۳۹۱

شب طلایی ایران
کاروان ورزشی ايران در روز يازدهم المپيک لندن موفق‌ترين روز خود را سپری کرد. در اين روز قاسم رضايی، کشتی‌گير فرنگی‌کار و بهداد سليمی، وزنه‌بردار فوق سنگين طلا گرفتند و احسان حدادی قهرمان پرتاب ديسک و سجاد انوشيروانی وزنه‌بردار فوق سنگين موفق به دريافت مدال نقره شدند.
قاسم رضايی، فرنگی‌کار وزن ۹۶ کيلوگرم تيم ملی کشتی ايران با شکست حريف کوبايی خود در ديدار فينال سومين طلای کاروان ايران در المپيک لندن را به‌دست آورد.
 مسابقات کشتی فرنگی المپيک ۲۰۱۲ لندن، امروز سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در وزن‌های ۶۶ و ۹۶ کيلوگرم ادامه يافت.
در اين روز سعيد عبدولی در وزن ۶۶ کيلوگرم و قاسم رضايی در وزن ۹۶ کيلوگرم برای ايران کشتی گرفتند که عبدولی در ميان ناباوری کارشناسان حذف شد اما قاسم رضايی با پشت سر گذاشتن حريفان خود موفق به کسب مدال طلا شد.
رضايی در ديدار نهايی با رستم تاتروف از روسيه روبه‌رو شد و با نتايج (دو بر صفر) و (يک بر صفر) موفق شد وی را شکست دهد و مدال طلای المپيک را بر گردن آويزان کند.
قاسم رضايی پس از مراسم وزن‌کشی شب گذشته در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد و سپس به ترتيب ايلديم از ترکيه، آرتور الکسانيان از ارمنستان و استرادا از کوبا را از سر راه خود برداشت و به فينال المپيک ۲۰۱۲ لندن راه يافت.
رضايی ۲۷ ساله اهل آمل در سال ۲۰۰۷ برنده مدال برنز مسابقات جهانی شد و در سال ۲۰۰۸ طلای جهانی را به گردن آويخت.
سعيد عبدولی نيز در دور اول با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در دور دوم آتاکان يوگسل از ترکيه را شکست داد اما در دور بعد در مقابل استيو گينو از فرانسه شکست خورد و از دور مسابقات خارج شد.
مسئولان ورزشی و رسانه‌های ايران دليل شکست عبدولی را "مافيای داوری" عنوان کردند.
تيم ملی کشتی فرنگی ايران در دو شب گذشته نيز توانست دو مدال طلا توسط حميد سوريان و اميد نوروزی کسب کند.
از سوی ديگر بهداد سليمی، وزنه‌بردار قهرمان رقابت‌های جهانی پاريس در سال ۲۰۱۱ با کسب مدال طلا قوی‌ترين مرد المپيک شد.
وی در يک‌ضرب ۲۰۸ کيلوگرم را زد و در دو ضرب با وزنه ۲۴۷ کيلوگرم آغاز نمود و با همين وزنه طلايش را قطعی کرد.
سجاد انوشيروانی، وزنه‌بردار ديگر ايران در دسته فوق سنگين نيز در يک‌ضرب ۲۰۴ کيلوگرم و در دوضرب ۲۴۷ کيلوگرم را بلند کرد و به مدال نقره دست يافت.
اما در ورزشگاه اصلی المپيک و در مسابقات پرتاب ديسک احسان حدادی، پرتابگر ديسک ايران در رقابتی تنگاتنگ با رابرت هارتينگ آلمانی تا دو پرتاب به انتهای مسابقات نفر اول بود اما در ادامه با اختلاف ۱۰ سانتی‌متر در مکان دوم قرار گرفت.
حدادی با پرتابی به ميزان ۶۸ متر و ۱۸ سانتی‌متر دوم شد و هارتينگ با پرتاب ۶۸ متر و ۸۲ سانتی‌متر طلای مسابقات پرتاب ديسک المپيک لندن را به‌دست آورد.
احسان حدادی در رقابت‌های قهرمانی جهان در کره جنوبی، موفق شده بود به مدال برنز دست پيدا کند.
به اين ترتيب کاروان ورزشی ايران موفق‌ترين روز خود را پشت سر گذاشت و مدال‌های ايران به چهار طلا، سه نقره و يک برنز رسيد.
پس از برگزاری مسابقات ورزشکاران ايرانی در روز يازدهم، در ساعات پايانی اين روز ايران به رتبه دوازدهم جدول رده‌بندی مجموعه مدال‌های المپيک ۲۰۱۲ لندن صعود کرد.