به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، دی ۱۰، ۱۴۰۲

افشای هویت معاونان فرمانده ارشد کشته شده سپاه

  «شدت انفجار به حدی بوده که جنازه رضی موسوی از اتاق به حیاط خانه پرت شد.»

efsha.jpg

 ایران اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی از هویت معاونان رضی موسوی، فرمانده ارشد کشته شده سپاه در سوریه، و واحد ۲۲۵۰ نیروی قدس دست یافته که نشان می‌دهد واحد لجستیک و امداد نیروی قدس در فرودگاه دمشق، یک ترمینال اختصاصی برای تخلیه سلاح از هواپیماهای مسافربری دارد.

به گزارش مجتبا پورمحسن، خبرنگار ایران‌اینترنشنال، عبدالله عبادی عامل انتقال سلاح از ایران به سوریه با هواپیماهای مسافربری، یکی از معاونان رضی موسوی است و دستیار ارشد او، زین شمس ابوعدنان‌ نام دارد که یکی از افراد کلیدی دفتر امداد است.

طبق این اطلاعات، میثم کتبی، مسئول انتقالات پیشین این گروه بود که حالا جایش را به هادی فیض آبادی داده است. فیض‌آبادی ارشد تدارکات و نماینده یگان ۱۹۰ نیروی قدس است و مسئول این یگان بهنام شهریاری است.

براساس این گزارش، واحد ۲۲۵۰ نیروی قدس، موسوم به اداره امداد، وظیفه تخلیه تمامی محموله‌های در نظر گرفته شده برای نیروهای نیابتی تهران در بندر لاذقیه را بر عهده دارد. در دسامبر ۲۰۲۱، اسرائیل کانتینرهای حاوی مهمات ایرانی را که در این بندر تخلیه می‌شد هدف قرار داد.

رضی موسوی، مدیریت یک مکانیسم گسترده به نام دفتر کمک به ستون پنجم لبنان را برعهده داشت و با دستور و اجازه او، و با کمک محمدجعفر قصیر، ملقب به شیخ فادی، تسلیحات و تجهیزات ایرانی از طریق سوریه به لبنان انتقال پیدا می‌کرد.

حکومت بشار اسد به این دفتر اختیارات ویژه‌ای داده بود که شامل مجوز عبور در سراسر کشور و دسترسی به فرودگاه‌ها می‌شد. در فرودگاه بین‌المللی دمشق، رضی موسوی این اجازه را داشت که هواپیماهای ایرانی را بدون نظارت نیروهای امنیتی سوریه تخلیه کند.

رضی موسوی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران، چهارم دی ماه، در نتیجه اصابت سه موشک به خانه‌اش در زینبیه در جنوب دمشق کشته شد. او یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران در منطقه بود.

سفیر جمهوری اسلامی در سوریه در مصاحبه‌ای گفت شدت انفجار به حدی بوده که جنازه رضی موسوی از اتاق به حیاط خانه پرت شد.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، گفت رضی موسوی از ۳۷ سال پیش در سوریه حضور داشت. مقام‌های جمهوری اسلامی در روزهای گذشته وعده داده‌اند که در زمان مناسب انتقام خون او را می‌‌گیرد.

اسرائیل رسما مسئولیت حمله به خانه رضی موسوی را برعهده نگرفته، اما رسانه‌های اسرائیلی این حمله را به این کشور منتسب کرده‌اند.

برگرفته از گویا نیوز