به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۲۴، ۱۳۸۹

نتيجه دو انفجار
120 کشته و مجروح در زاهدان
خبر گزاری جمهوری اسلامی: تهران- دو انفجار مهيب پنجشنبه شب مقابل در ورودي مسجد جامع زاهدان بيش از 20 شهيد و يکصد مجروح برجاي گذاشت. انفجار نخست حدود ساعت 21:30 دقيقه مقابل مسجد جامع زاهدان که به مناسبت ولادت حضرت امام حسين(ع) مراسمي در آن برگزارشده بود صورت گرفت .
با وقوع اين انفجار مردم سراسيمه خود را به مسجد رساندند اما انفجار دوم که به فاصله چند دقيقه بعد از آن به وقوع پيوست ده ها نفر ديگر را شهيد و مجروح ساخت .
شاهدان عيني تعداد شهدا را بيش از 20 نفر و مجروحان را بالغ بر 150 نفر مي دانند اما مقامات محلي گفتند که در حال حاضر آمار 20شهيد و 100مجروح را در اختيار دارند .
کار پاکسازي محل و انتقال و درمان مجروحان اين حادثه با جديت در مراکز درماني و بيمارستان‌هاي زاهدان در حال انجام است.
رسانه هاي خارجي به نقل از بازماندگان گروهک جند الله گفتند که اين گروهک مسئوليت عمليات انتحاري را برعهده گرفته اما تاکنون مقامات مسئول در ابن باره اظهار نظري نکرده اند.
در همين حال استاندار سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با دعوت مردم به آرامش از آنان خواستند هوشياري خود را حفظ کنند و از آنچه که موجب تفرقه بين امت اسلامي مي شود اجتناب ورزند.

دامنه اعتصاب بازار تهران به بازار و مغازه های تبریز کشید
بازار به سیاست جنگی دولت نظامی اعتراض دارد
در دومین هفته از اعتراض ها و اعتصاب های بازار تهران و درحالیکه بازار تبریز نیز به این اعتراض و اعتصاب پیوسته است، جنبه های سیاسی این واقعه بر جنبه های اقتصادی آن برتری یافته است. درحالیکه در بازار تهران، اکنون دیگر بصورت آشکار گفته می شود که بازار مخالف جنگ است و سیاست های دولت احمدی نژاد ایران را به سمت جنگ می برد، روز گذشته در تبریز اعلامیه هائی در بازار پخش شد که در آنها مخالفت با دولت نظامی و مخالفت با جنگ اعلام شده است.
 بازار تبریز امروز(دیروز) کاملا در اعتصاب بود. دامنه اعتصاب به خیابان فردوسی کشیده شد. خیابان فردوسی مرکز عمده فروش کالاهای الکتریکی و سیم و کابل است. بازار سرپوشیده تبریز بکلی بسته بود. بحث بر سر توافق با دولت و یا توافق با میزان مالیاتی که از بازاری ها و مغازه داران طلب می شود، اکنون در سایه بحث اصلی، یعنی وحشت از جنگ قرار گرفته است و همین مسئله حلقه پیوند مردم با اعتصاب بازار و مغازه داران شده است.