به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، مهر ۱۴، ۱۳۸۹


 ۱۵ سال حبس تعزیری برای حسین رونقی ملکی
این وبلاگ‌نویس با نام بابک خرمدین وبلاگ‌نویسی می‌کرد
حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس و فعال دانشجویی در روزهای گذشته با ابلاغ حکم ۱۵ سال حبس تعزیری در دادگاه مواجه شده است.
زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی با بیان این خبر به رهانا گفت: «ابتدا قرار بود حکم حسین را در چهارم مهر ماه اعلام کنند، اما بعد گفتند که در ۱۱ مهر ماه حکم اعلام خواهد شد. در ۱۱ مهر ماه او را بدون اطلاع ما و وکیل به دادگاه آوردند و اجازه دیدن وی را هم به ما ندادند.»
مادر این وبلاگ‌نویس که با نام بابک خرمدین وبلاگ‌نویسی می‌کرد، ادامه داد: «این حکم از طرف منشی دادگاه به حسین گفته شده است و حتا اجازه ندادند که خود حسین حکم را ببیند. فقط به او گفته شده که ۱۵ سال حبس دریافت کرده است.»
امروز محمدعلی دادخواه وکیل حسین رونقی که برای پیگیری و اطلاع از چگونگی حکم به دادگاه مراجعه کرده بود به رهانا، سامانه خبری خانه حقوق بشر ایران گفت: «من امروز رفتم دادگاه و بسیار هم منتظر ماندم، تا ساعت ۱۱ نه مدیر دفتر آمد و نه قاضی؛ در نتیجه من نتوانستم اطلاع جدید کسب کنم. من هم از خانواده حسین رونقی شنیدم که وی به ۱۵ سال زندان محکوم شده و این مساله را خودش از تماس تلفنی زندان به منزل اعلام کرده است.»
حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس از ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف سپاه منتقل شده است. این وبلاگ‌نویس در طول ۱۰ ماه بازداشت در سلول‌های انفرادی به شدت تحت فشارهای روحی و جسمی برای اعتراف و مصاحبه تلویزیونی قرار گرفته بود. بازجویان پرونده تهدید کرده بودند، در صورت عدم اعتراف و مصاحبه به حبس سنگینی محکوم خواهد شد.