به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، دی ۱۶، ۱۳۹۱

شمار قربانیان درگیری‌های سوریه به بیش از ٦٠ هزار نفر رسید
مخالفان مسلح دولت سوریه، امروز پنجشنبه، فرودگاه بین‌المللی شهر حلب و یک فرودگاه نظامی در ادلب را مورد حمله قراردادند. این در حالیست که سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد شمار قربانیان درگیری‌های ٢١ ماهه در سوریه اکنون به بیش از ٦٠ هزار نفر رسیده است.

گفته میشود افراد متعلق به جبهه جهادی النصره و گروه‌های دیگر اسلامگرا، در حمله به فرودگاه نظامی ادلب دست داشته‌اند و در درگیری با نیروهای دولتی شمار زیادی از آنان کشته شده‌اند

بگزارش دیدبان حقوق بشر سوریه متعلق به مخالفان، نبردها در اطراف فرودگاه بین‌المللی حلب نیز امروز ادامه یافت و مخالفان، نظامیان دولتی و محافظان، این فرودگاه را به محاصره خود در آوردند.

خبرگزاری فرانسه، گزارش داد سایر شهرهای سوریه از جمله حلب، دیرالزور و شمال دمشق نیز شاهد ادامه درگیری‌ها میان مخالفان و نیروهای دولتی بوده‌اند.

گفته میشود در جریان بمباران ناحیه دوما در شمال شرق پایتخت از سوی نیروهای دولتی، دستکم ١٢ نفر کشته شده‌اند؛ این در حالیست که سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد شمار قربانیان درگیری‌های ٢١ ماهه در سوریه، اکنون به بیش از ٦٠ هزار نفر رسیده است.

ناوی پیلای- رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، گفت از اواخر نوامبر گذشته درگیری‌ها در سوریه بدون وقفه ادامه دارد و به همین دلیل ممکن است شمار قربانیان بیشتر از رقم اعلام شده باشد.

رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، در ادامه از دولت سوریه و مخالفان بدلیل اقدامات جنگی شدید انتقاد و هردو طرف را به «جنایات جنگی» و احتمالاً «جنایت علیه بشریت» متهم کرد.