به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، دی ۱۴، ۱۳۹۱

آخرین اخبار از نوزادان زندانی در زندان سمنان 
بارمان احسانی نوزاد ۶ ماهه بهایی که به همراه مادر خود در زندان سمنان بسر می‌برد، بر اثر عفونت شدید ریه در بخش اطفال بیمارستان فاطمیه سنگسر بستری شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی بیماری شدید بارمان احسانی نوزاد ۶ ماهه بهایی در زندان سمنان، روز چهارشنبه ۶ دی ماه بستگان وی این نوزاد را از زندان تحویل گرفته و در بخش اطفال بیمارستان فاطمیه سنگسر بستری نمودند.

از آن‌رو که پزشک طی نامه‌ای به مسئولین، خوردن شیر مادر را برای بارمان تجویز کرده و حضور وی را برای بهبود نوزاد مفید می‌دانست، و به جهت پیگیری خانواده ایشان بالاخره معاونت دادستانی سمنان "دارینی" با مرخصی ۷ روزه ترانه ترابی (احسانی) موافقت کرده و وی بعد از ظهر پنج‌شنبه به مرخصی اعزام گردید.

روز دوشنبه هفته جاری پزشک معالج بارمان نظر داده بود که چون عفونت ریه‌های وی زیاد بوده عفونت به خونش هم منتقل شده و باید باز هم تحت نظر باقی بماند و با سرم، دارو و آنتی بیوتیک به بدن این نوزاد تزریق شود.

همچنین پزشک معالج تجویز کرده، حداقل باید تا ۱۰ روز پس از ترخیص از بیمارستان این نوزاد به زندان منتقل نشود و در محیط گرم و تمیز نگهداری شود و تنها شیر مادرش را مصرف کند.

با این وجود مسئولین که این مرخصی ۷ روزه را لطف خود قلمداد کرده‌اند، تا این لحظه از تمدید مرخصی ترانه ترابی امتناع کرده و تمدید مرخصی را در صورت ترخیص بارمان از بیمارستان ضروری نمی‌دانند.

گفتنی است، عرفان احسانی، پدر بارمان نیز که به اتهام عضویت در تشکیلات بهایی به یک سال زندان محکوم شده است، هم اکنون در بندی کوچک به همراه ۶ شهروند بهایی دیگر تحمل حبس می‌کند و بدلیل محرومیت از تلفن در بی‌خبری از حال همسر و فرزند خود بسر می‌برد.

خانم ترابی شهروند بهایی ساکن سمنان است که به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در تشکیلات بهایی به ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم گردیده است.

در بند نسوان زندان سمنان حدود ۷۰ زندانی زن در شرایط بسیار نامطلوب و غیر بهداشتی در محیطی به مساحت ۵۰ متر مربع زندگی می‌کنند و حتی تخت خواب به تعداد کافی وجود ندارد. همچنین با شروع فصل زمستان هوای بند بسیار سرد است و این شرایط برای کودکان شیرخوار بسیار خطرناک می‌باشد؛ با این وجود هم اکنون ۷ بچهء زیر ۲ سال به همراه مادرانشان در این مکان زندگی می‌کنند.

طبق گزارشهای رسیده، رسام تبیانیان دیگر نوزاد بهایی در زندان سمنان که به همراه مادر خود زهره نیک آئین (تبیانیان) در این زندان نگهداری می‌شود به عفونت گوش مبتلا شده و تا این لحظه مسئولین درخواست مرخصی وی را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

خانم زهره نیک آئین (تبیانیان) به اتهام "تبلیغ علیه نظام، عضویت در ضیافت نوزده روزه، گروه علوم و فنون، طرح روحی و راه اندازی کلاس درس اخلاق برای کودکان بهایی" به ۲۳ ماه زندان محکوم شده است که در حال حاضر به همراه پسرش رسام تبیانیان که حدود ۱۲ ماه دارد مشغول گذراندن دوران محکومیت خود می‌باشد.

گفتنی است، ندا مجیدی (قربانی) دیگر زن بهایی است که به همراه نوزاد ۹ ماهه خود، سورنا قربانی در زندان سمنان بسر می‌برد. وی به همراه کودک شیرخوارش روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه سال جاری توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و جهت سپری کردن محکومیت ۶ ماهه به زندان سمنان منتقل گردید.