به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، تیر ۱۶، ۱۴۰۱

آمریکا به تیم ملی کاراته ایران به‌دلیل «ارتباط با سپاه» ویزا نداد

 سردار پاشایی کسی بود که ارتباط اعضای تیم ملی کاراته ایران با سپاه پاسداران را فاش کرد

دولت ایالات متحده به‌دلیل «ارتباط مستقیم» تیم ملی کاراته ایران با سپاه پاسداران، از صدور روادید برای اعضای این تیم به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در ایالت آلاباما خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری «فاکس نیوز»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به این خبرگزاری گفته مواضع دولت درباره عدم صدور ویزا برای تیم‌های ورزشی ایرانی که اعضای آن با سپاه پاسداران در ارتباط هستند تغییری نکرده است.


به گفته منتقدان، تیم‌های ورزشی ایران، شامل تیم ملی کاراته، که به خارج از کشور اعزام می‌شوند، عموما مملو از «اعضا و حامیان» نهادهای تروریستی رژیم ایران از جمله سپاه پاسداران هستند، که عامل قتل بیش از ششصد پرسنل نظامی آمریکا در خاورمیانه بوده است.


بنا به گزارش «فاکس نیوز»، سردار پاشایی، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران که از کنشگران علیه جمهوری اسلامی در آمریکاست، کسی بود که ارتباط اعضای تیم ملی کاراته ایران با سپاه پاسداران را فاش کرد. پاشایی و دیگر ورزشکاران مخالف رژیم ایران از دولت آمریکا خواستند وورد این تیم به آمریکا را ممنوع کند.


به گفته پاشایی: «ما بر این باوریم که ورزشکارانی که بخشی از نظام سرکوب و تبلیغات جمهوری اسلامی هستند، نباید پا به خاک آمریکا بگذارند. آنها در ایران مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌گویند، اما برای ورد به آمریکا درخواست ویزا می‌کنند.»


بورلی وولفر، خواهر سرگرد استوارت آدام وولفر، که در 6 آوریل 2008 به دست یک گروه تروریستی مورد حمایت رژیم ایران کشته شد، در این باره گفت: «اجازه دادن به تیم‌های ورزشی ایرانی برای رقابت در ایالات متحده، با احتزاز پرچم رژیم و پخش سرود آن در خاک آمریکا، به رژیم تروریستی ایران مشروعیت می‌بخشد.»


وی افزود: «نادیده گرفتن شعارهای مرگ بر آمریکا، امضای توافق هسته‌ای که سپاه را از هزینه‌ دادن بابت اقدامات تروریستی مصونیت می‌بخشد، و پذیرش ورزشکاران هوادار رژیم برای رقابت در خاک آمریکا، سیلی به صورت خانواده‌های کشته‌شدگان آمریکایی در خاورمیانه است.»

العربیه فارسی