به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، بهمن ۲۶، ۱۳۹۶

«بیش از ۲۰۰ مستشار روس در حمله هوایی آمریکا در سوریه کشته شده‌اند»

این حمله در روز چهارشنبه و پنج شنبه گذشته در اطراف میادین نفتی در دیرالزور در شرق سوریه رخ داده است، جایی که نیروهای حامی بشار اسد با نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا در حال نبرد هستند.


گزارش های منتشر شده از سوی مقامات روسی و آمریکایی حاکی از آن است که تعدادی از مستشارهای روس که در سوریه حضور دارند در جریان حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای حامی رژیم بشار اسد در سوریه کشته شده اند.
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از مقامات روسیه، تعداد نیروهای کشته شده روس در این حمله را بیش از ۲۰۰ نفر عنوان کرده است. با این حال نیویورک تایمز نوشته است که مقامات رسمی سوری و روسی تعداد تلفات نیروهای روس در این حمله را ده‌ها نفر عنوان کرده اند.
به گزارش گاردین این حمله در روز چهارشنبه و پنج شنبه گذشته در اطراف میادین نفتی دیرالزور در شرق سوریه رخ داده است، جایی که نیروهای حامی بشار اسد با نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا در حال نبرد هستند.
فرمانده نیروهای آمریکایی در این عملیات گفته است که آنها واحدهایی از جنگنجویان حامی بشار اسد را که حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر بوده اند مورد حمله قرار داده اند.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بدون اشاره مستقیم به این حمله، روز سه شنبه هشدار داد که آمریکایی ها دست به اقدامات خطرناک یکطرفه ای در سوریه می زنند.
یورو نیوز