به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اسفند ۰۵، ۱۳۹۶

مقامات تهران دراویش گنابادی را اوباش داعشی، آمریکایی و اسرائیلی خواندند

دراویش "داعشی، آمریکایی و اسرائیلی" دستگیر شده!
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، اعتراض های اخیر دراویش گنابادی را به آمریکا و اسرائیل نسبت داد و مدعی شد که دراویش گنابادی قصد داشتند به پیروی از توطئه های دشمنان خارجی جمهوری اسلامی با کشته سازی، سایر اقلیت های مذهبی و قومی در کشور را به اعتراض وادارند و کشور را دچار تلاطم کنند.
وزیر کشور که این سخنان را در مراسم تشییع جنازۀ پنج تن از اعضای نیروی انتظامی و بسیج که در درگیری های دوشنبه شب تهران کشته شدند، ایراد می کرد، همچنین گفت : اقلیتی کوچک قصد داشت با برپایی تجمعی در محلی نقش جرقه برای برافروختن آتش "تنش اجتماعی و امنیتی را ایفا کرده و با ایجاد بحران، کشور را ناامن جلوه بدهد."
وزیر کشور در پایان سخنانش افزود : "ما نمی دانستیم کسانی که در ظاهر از عرفان، سیر و سلوک و عشق دم می زنند با خنجر و دشنه و تیغ و درفش وارد می شوند."
در این مراسم فرماندۀ نیروی انتظامی، سردار حسین اشتری، دراویش گنابادی را "اخلال گران نظم و امنیت و اراذل و اوباش داعشی" نامید و گفت : "ما نمی گذاریم کسانی که دنبال ناامن کردن جامعه هستند به حیات خود ادامه بدهند." او همچنین از محاکمۀ قریب الوقوع دراویش دستگیر شده خبر داد.
سردار حسن رحیمی، فرماندۀ نیروی انتظامی تهران، دیروز چهارشنبه دوم اسفند ماه گفته بود که نیروی انتظامی اگر می خواست می توانست با آر پی جی منزل نورعلی تابنده را هدف قرار بدهد، اما، با اقتدار از این اقدام خودداری کرد.
همزمان، اما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباس صالحی، در صفحۀ توئیتر خود هشدار داد : "عده ای می خواهند دعوای شریعت و طریقت راه بیاندازند." عباس صالحی همچنین نوشت : "جهان اسلام در آشوب و نزاع های فرقه ای است. آتش جدید نیفروزیم."
رادیو فرانسه