به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، اردیبهشت ۲۵، ۱۴۰۳

استرالیا نیروی دریایی و چند فرمانده ارشد سپاه پاسداران را تحریم کرد

 

دولت استرالیا، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت، در تازه‌ترین دور تحریم‌ها و در واکنش به آنچه آن را رفتار بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی خواند، سه نهاد و پنج فرد، از جمله نیروی دریایی سپاه و اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را تحریم کرد.


وزارت امور خارجه استرالیا، در بیانیه‌ای سپاه پاسداران را بازیگری بدخیم خواند و افزود که شاخه نظامی جمهوری اسلامی مدت‌ها است که تهدیدی برای امنیت بین‌المللی و مردم ایران بوده است.


در این بیانیه آمده است:«تحریم‌شدگان شامل مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، تجار و شرکت‌هایی می‌شوند که در توسعه برنامه‌های موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی مشارکت داشته‌اند. گسترش این برنامه‌ها و ارائه این فناوری‌ها به نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی، برای سال‌ها به بی‌ثباتی در سراسر منطقه دامن زده است.»


اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، محمد رضا قرای آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء، امیر حاتمی مشاور فرمانده کل قوا و وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مهدی گوگردچیان، مدیر عامل شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) پنج فردی هستند که دولت استرالیا آنها را در فهرست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.


به گفته وزارت امور خارجه استرالیا، نیروی دریایی سپاه، شرک طراحی و ساخت موتورهای هواپیما (داما) و شرکت فناوران صنعت ارتباطات سازنده سامانه‌های هدایت موشک نیز تحریم شده‌اند.


وزارت امور خارجه استرالیا در بیانیه خود گفت:«این اقدام در راستای تحریم‌های وضع شده از سوی شرکای ما در هفته‌های اخیر و پس از حمله موشکی و پهپادی بی‌سابقه جمهوری اسلامی به اسرائیل انجام گرفته است.»


وزارت امور خارجه استرالیا افزود که با تحریم‌های وضع شده در روز سه‌شنبه، استرالیا تا کنون ۹۰ فرد و ۱۰۰ نهاد وابسته به جمهوری اسلامی را تحریم کرده است و این اقدام، نشان‌دهنده تعهد دولت استرالیا برای مقابله قوی با جمهوری اسلامی است.


وزارت امور خارجه استرالیا در بیانیه خود تاکید کرد که این کشور به اعمال فشارهای راهبردی بر جمهوری اسلامی، برای توقف فعالیت‌های مخرب تهران و پایبندی به قوانین بین‌المللی ادامه خواهد داد.

ایران اینترنشنال