به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، خرداد ۲۲، ۱۳۹۷

بزرگترین شرکت حمل و نقل آلمان از معامله با ایران انصراف داد

شرکت "هاپاگ-لوید"، بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری آلمان، به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا معاملاتش با ایران را متوقف می‌کند. دو شرکت حمل و نقل دیگر نیز پیش‌تر اعلام کرده بودند در همکاری خود با ایران تجدیدنظر می‌کنند.

شرکت حمل و نقل لجستیکی "هاپاگ-لوید" روز دوشنبه (۱۱ ژوئن / ۲۱ خرداد) اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا از معامله با ایران صرف نظر می‌کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این شرکت یکی از دو خدمات فیدری خود در ایران را متوقف کرده و درباره دیگر خدماتش تا ۴ نوامبر و بر اساس میزان تحریم‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا تصمیم‌گیری خواهد کرد.
این کنسرن بر آن است تا حمل و نقل محصولاتی را که در لیست تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند ظرف مدت زمان کوتاهی متوقف کند. شرکت هاپاگ انتقال مستقیم کالا به ایران را بر عهده ندارد بلکه با شرکای خود همکاری می‌کند که کشتی‌هایشان در بندر جبل‌علی در دوبی مستقر هستند.
ایالات متحده آمریکا در اواسط ماه مه از توافق اتمی با ایران خارج شد و تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را از سر گرفت. دولت ترامپ تمامی کشورهایی را که با ایران همکاری تجاری دارند تهدید به اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی کرده است.
دو شرکت بین‌المللی حمل و نقل کانتینری مارسک و MSC نیز یک ماه پیش اعلام کردند که به دلیل ترس از تحریم‌های آمریکا فعالیت‌شان در ایران را مورد بررسی مجدد قرار 
می‌دهند.
دویچه وله