به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۳۰، ۱۳۹۷

وکیل محمد ثلاث بازداشت شد

وبسایت مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی، از دستگیری زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث، خبر می‌دهد. 
این وکیل دادگستری را به اتهام "نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی" بازداشت کرده‌اند.
عصر سه‌شنبه ۲۹ خرداد، پایگاه خبری فرهنگی دراویش نعمت‌اللهی گنابادی، از بازداشت زینب طاهری، وکیل دادگستری در تهران خبر داد. خانم طاهری که وکیل محمد ثلاث و برخی دیگر از دراویش زندانی است، پس از اعدام موکلش گفته بود که اسناد بیگناهی او را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد. 
وبسایت مجذوبان نور می‌نویسد دستگیری زینب طاهری از سوی شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه صورت گرفته است.
خانم طاهری پیش از دستگیری گفته بود که به خاطر فشارهای امنیتی روی خانواده محمد ثلاث وشخص خودش، از انتشار "اسناد بیگناهی" موکلش خودداری می‌کند اما شاید منبع دیگری این مستندات را منتشر کند.
خانم طاهری برای محمد ثلاث درخواست اعاده دادرسی کرده بود اما او را سحرگاه دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷ به دار آویختند و جسدش را به سرعت در بروجرد دفن کردند. خانواده و وکیل آقای ثلاث خواستار آن بودند که جسد برای بررسی آثار شکنجه در پزشکی قانونی معاینه شود.
زینب طاهری اعلام کرده بود شواهدی دارد که ثابت می‌کند محمد ثلاث راننده اتوبوسی نیست که ماموران انتظامی و بسیجی را زیر گرفت. محمد ثلاث گفته بود زیر شکنجه اقرار کرده وگرنه در زمان حرکت "اتوبوس مرگ" در بازداشت بوده است.
خانم طاهری چند هفته قبل نیز به دلیل انتشار یک فایل صوتی از موکلش که شکل بازداشت خودش را شرح می‌داد، احضار شده بود. او قبل از اعدام محمد ثلاث، در نامه‌ای سرگشاده نوشت موکلش به شدت شکنجه شده و قاتل فرد دیگری است.
زینب طاهری هم‌زمان با اظهارات رئيس كل دادگستری استان تهران بازداشت شده است. غلامحسین اسماعیلی سه‌شنبه ۲۹ خرداد در نشست خبری با روزنامه‌نگاران با اشاره به "تلاش دشمن برای عوض کردن جای شهید و جلاد" در پرونده گلستان هفتم، از جمله گفت: «متاسفانه برخی افراد که ادعای حقوقدانی و وکالت داشتند، با مصاحبه با رسانه‌های خارجی و بهره گیری از فضای مجازی، اذهان عمومی را نسبت به اجرای این حکم قدری مشوش کردند.» 

دویچه وله