به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، تیر ۰۹، ۱۳۹۷

آمریکا از سازمان تجارت جهانی خارج می شود

رئیس جمهور آمریکا بارها به مقامات ارشد کاخ سفید گفته است که می خواهد آمریکا را از سازمان تجارت جهانی خارج کند.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابع آگاه اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا بارها به مقامات ارشد کاخ سفید گفته است که می خواهد آمریکا را از سازمان تجارت جهانی خارج کند.
یک فردی که در این باره با ترامپ گفت‌وگو کرده است گفت:«رئیس جمهور آمریکا اغلب به مشاورانش می گوید: من نمی دانم چرا ما در این سازمان هستیم. سازمان تجارت جهانی توسط بقیه دنیا برای دور زدن آمریکا طراحی شده است.»
اما هرگونه خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی مستلزم اقدام کنگره آمریکاست و بعید است ترامپ بتواند کنگره را برای رسیدن به این هدف خود متقاعد سازد.
این گزارش حاکی است: «منابع مطلع می گویند، دولت ترامپ همچنان خواستار توجه به روش های مختلفی خواهد شد که دولت آمریکا با استفاده از آنها، با آنچه برخی از مشاوران ترامپ، رفتار غیرعادلانه و غیرمتوازن در درون چهارچوب سازمان تجارت جهانی می خوانند، مقابله می نماید.»
جمعه گذشته، آمریکا اعلام کرد، اگر صدور احکام فرجام خواهی سازمان تجارت جهانی در اختلافات تجاری بیش از 90 روز طول بکشد، ممکن است از سوی این کشور وتو شود. این موضع مجددا موجب بالا گرفتن چالش دولت ترامپ با سیستم تجارت جهانی شده است.

تسنیم