به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۰۴، ۱۳۹۷

سرنخ بسته‌های پستی حاوی بمب به ایالت فلوریدا رسید

به احتمال زیاد بسته‌های حاوی مواد منفجره از یک دفتر پست در ایالت فلوریدا برای منتقدان دونالد ترامپ فرستاده شده‌اند. شمار این بسته‌های پستی به ۱۰ فقره رسید. فرستنده از نام یک سناتور دموکرات استفاده کرده است.

اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (اف‌بی‌آی) احتمال می‌دهد که تمامی بسته‌های پستی حاوی بمب به آدرس منتقدان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از مرکز پخش اداره‌پست "اوپا لوکا" در نزدیکی میامی ارسال شده‌اند.
کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده نیز تایید کرده است که دست‌کم چند بسته‌ی حاوی بمب لوله‌ای از ایالت فلوریدا ارسال شده است.
به گفته‌ی مقامات اف‌بی‌ای، بسته‌های حاوی "بمب‌ لوله‌ای" به یکدیگر شبیه هستند؛ هر یک از آنها دارای شش تمبر منقش به پرچم آمریکاست و فرستنده از نام خانم دبی واسرمن شولتس که از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ رهبر حزب دموکرات بود استفاده کرده است.
تا بامداد جمعه ۴ آبان (۲۶ اکتبر) شمار بسته‌ها به ۱۰ فقره رسیده است و احتمال می‌رود که تعداد بیشتری در راه باشد.

نخستین بسته در روز دوشنبه، ۲۲ اکتبر برای جورج سوروس، میلیادر یهودی آمریکایی فرستاده شده بود. پس از آن بسته‌های مشابهی کشف شد که از جمله به آدرس دفترکار و خانه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه‌ی پیشین، جو بایدن، معاون اوباما، جان برنان، رئیس سابق سازمان سیا و از منتقدین سرسخت دونالد ترامپ، اریک هولدر، دادستان کل در دوران اوباما و رابرت دنیرو، هنرپیشه‌ی سینما و از منتقدان جدی رئیس جمهور ارسال شده بودند.
واکنش دولت
ترامپ در نخستین واکنش خود به این حادثه، آن را "اقدامی تروریستی" نامید اما در سخنرانی‌های روز پنجشنبه بار دیگر به رسانه‌ها و منتقدانش حمله کرد.
پیش از او، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید ضمن "محکوم کردن این اقدامات نفرت‌انگیز و تروریستی" گفته بود: «کسانی که این اعمال را انجام داده‌اند باید در برابر قانون پاسخگو باشند.»
کارشناسان اجتماعی معتقدند که دونالد ترامپ با حمله‌های خود به رسانه‌ها و لحن دشمنانه در برابر منتقدانش به ترویج خشونت در جامعه دامن زده است.
دویچه وله