به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، مهر ۲۷، ۱۳۹۷

انتقاد آمریکا از استفاده بسیج و سپاه ایران از «کودکان» برای جنگ در منطقه

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه از استفاده نیروهای بسیج ایران از دانش آموزان مدارس، که به گفته او برخی از آنها ۱۲ سال بیشتر سن ندارند، انتقاد کرد.
نیکی هیلی که در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاور میانه صحبت می‌کرد، افزود، این بچه‌ها بعدها به منظور جنگیدن برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منطقه اعزام می‌شوند.

وی با بیان این که بسیج زیر نظر سپاه پاسداران فعالیت می‌کند، گفت سپاه علاوه بر سرکوب منتقدان در داخل کشور، به نیروهای بسیجی آموزش‌ نظامی برای جنگ می‌دهد.

به گفته خانم هیلی، رژیم ایران حداقل از اوایل سال ۲۰۱۵ از بسیج برای جذب کودکان ایرانی و آموزش آنها برای جنگ در سوریه و حمایت از رژیم ظالم اسد استفاده کرده است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل – که از سمت خود استعفا داده و تا پایان ۲۰۱۸ در این مقام باقی می‌ماند، گفت بسیج از مهاجران افغان نیز برای این منظور استفاده کرده است.

این اظهارات دو روز پس از آن بیان می‌شود که آمریکا ۲۰ موسسه و شرکت‌ وابسته به «بنیاد تعاون بسیج» را، که منابع مالی نیروهای شبه‌نظامی ایران را تأمین می‌کنند، تحریم کرد.

دولت آمریکا می‌گوید ایران با ادامه برنامه موشکی بالیستیک و فعالیت‌های بدخواهانه خود در منطقه، خاور میانه را بی‌ثبات کرده و برای توافق با تهران ۱۲ شرط گذاشته است.
صدای آمریکا