به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آبان ۰۴، ۱۳۹۷

ترامپ ایران را به تحریم‌های گسترده‌تری تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا گفت، تحریم‌هایی که او برای ایران در نظر گرفته است، فراتر از تحریم‌هایی خواهد بود که در ۱۴ آبان اعمال می‌شوند. ترامپ همچنین تحریم‌های کشورش علیه حزب‌الله لبنان را افزایش داد.

روز پنجشنبه، سوم آبان (۲۵ اکتبر) دونالد ترامپ در مراسمی در کاخ سفید از امضای قانونی خبر داد که برای جلوگیری از دسترسی حزب‌الله لنبان به نظام مالی بین‌المللی تهیه شده است.
این مراسم به مناسبت سی‌وپنچمین سالگرد بمب‌گذاری در مقر تفنگداران دریایی آمریکایی در بیروت برگزار شده بود. در آن حمله‌ی تروریستی ۲۴۱ تن از نظامیان آمریکایی، ۵۸ نفر از نیرو‌های حافظ صلح فرانسوی و شش غیرنظامی کشته شدند.
رئیس جمهوری آمریکا ضمن بیان اینکه جمهوری اسلامی در ایجاد حزب‌الله لبنان نقشی اساسی ایفا کرده است گفت: « بجز القاعده هیچ گروه تروریستی دیگری به اندازه‌ی حزب الله دستش به خون آمریکایی‌ها آغشته نیست.»
واشنگتن در سال ۱۹۹۷ حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.
ترامپ در سخنرانی خود در کاخ سفید گفت، یکی از دلایل خروج آمریکا از برجام، حمایت ایران از "گروه‌های تروریستی بین‌المللی" بوده است.
قطع شاهرگ اقتصادی ایران
رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه اظهار داشت که تمامی تحریم‌هایی که در رابطه با برجام لغو شده بودند روز پنجم نوامبر (۱۴ آبان) دوباره اعمال می‌شوند و علاوه بر آن، او تحریم‌های بیشتری علیه ایران در نظر گرفته است.

مهم‌ترین اهداف این تحریم‌ها جلوگیری از فروش نفت ایران و قطع کامل ارتباطات بانکی تهران با کشورهای هم‌پیمان آمریکاست.  ترامپ تاکید کرد: «ما به پشتیبان اصلی تروریسم جهانی اجازه نخواهیم داد، به مرگبارترین جنگ‌افزار دست یابد. هرگز.»
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش جامعی که روز پنجشنبه در باره‌ی حزب‌الله لبنان منتشر کرد به نقل از وزارت خارجه‌ی آمریکا نوشت، جمهوری اسلامی سالانه ۷۰۰ میلیون دلار به این گروه لبنانی کمک می‌کند.

صدای آلمان