به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، آبان ۰۳، ۱۳۹۷

ارسال بسته‌های مشکوک به باراک اوباما و هیلاری کلینتون؛

دونالد ترامپ: خشونت سیاسی در آمریکا جایگاهی ندارد 
از راست : باراک اوباما، جورج سوروس، هیلاری کلینتون و دبی واسرمن شولتز
مقامات امنیتی و فدرال آمریکا روز چهارشنبه گفتند مشغول بررسی بسته‌های مشکوکی هستند که به نشانی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا و هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری گذشته ارسال شده است.
بسته‌ای که به نشانی خانم کلینتون ارسال شده اواخر روز سه شنبه، و بسته‌ای که برای پرزیدنت اوباما ارسال شده اوائل روز چهارشنبه یافت شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مایک پنس معاون او در توئیتر تلاش برای انجام این حملات را محکوم کردند و آن را اقدامی «بزدلانه» خواندند، که به گفته آنها، جایی در این کشور ندارد.
دونالد ترامپ، بعد از ظهر چهارشنبه گفت دولتش با انجام تحقیقات بیشتر، اطلاعات بیشتری خواهد داد. او با محکوم کردن ارسال بسته های مشکوک گفت خشونت سیاسی در آمریکا جایی ندارد.
مایک پنس در توئیت خود از واکنش سرویس مخفی و پلیس در شناسایی و ضبط این بسته‌ها قدردانی کرد و گفت عدالت در مورد عامل یا عوامل این حملات نافرجام اجرا خواهد شد.
پرزیدنت ترامپ نیز با بازنشر این توئیت معاون خود نوشت، «از صمیم قلب موافق هستم!»
پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در توئیتی خواستار محاکمه افرادی که پشت این حملات هستند شد و گفت «نمی‌توانیم هر گونه تلاشی را برای وحشت آفرینی در میان مردم تحمل کنیم.»
مقامات می‌گویند هر دو بسته هنگام بازرسی معمول از بسته‌های پستی کشف شد و آقای اوباما و خانم کلینتون در معرض خطر نبوده‌اند.
هیلاری کلینتون از اقدام به موقع «سرویس مخفی» آمریکا در کشف بسته مشکوک تشکر کرد.
خبرگزاری ها از ارسال چند بسته مشکوک دیگر نیز خبر داده اند. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که بسته مشکوکی نیز برای دبی واسرمن شولتز، نماینده دموکرات از ایالت فلوریدا فرستاده شده است. هیلاری کلینتون به نفع کاندیداهای دموکرات ایالت فلوریدا سخنرانی می کرده است. این خبرگزاری از ارسال بسته مشکوک برای شبکه سی.ان.ان نیز خبر داد.
سرویس مخفی آمریکا در توئیتی ضمن اعلام این خبر نوشت که تحقیقات در این زمینه با همکاری نیروهای انتظامی آغاز شده است.
در همین حال، مقامات پلیس در شهر نیویورک روز چهارشنبه گفتند که یک پاکت حاوی پودر سفید را همراه با یک وسیله انفجاری در ساختمان «تایم وارنر» پیدا کردند.
کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای این قبیل اقدامات را محکوم کرده است و می‌گوید کسانی که مرتکب چنین اعمالی می‌شوند باید پاسخگو باشند.
تحقیقات درباره این بسته‌ها توسط تشکیلات اطلاعاتی و امنیتی و فدرال در آمریکا ادامه دارد.
اوائل این هفته نیز یک بسته پستی حاوی یک بمب کوچک کشف شد که به نشانی جرج سوروس میلیاردر لیبرال ارسال شده بود.
مقامات پلیس نیویورک می گویند که بسته مشکوک ارسالی به شبکه خبری سی.ان.ان ظاهرا با بسته های مشکوکی که برای اوباما، کلینتون و سوروس فرستاده شده، احتمالا مرتبط است.
فرماندار نیویورک نیز می گوید دفتر او در منهتن یک بسته مشکوک گرفته است. بر اساس گزارش ها یک بسته مشکوکی نیز برای جان برنان فرستاده شده بود.
با این حال پلیس نیویورک گفت بسته ای که برای فرماندار این ایالت فرستاده شده بمب نبود و با بسته های دیگر ارتباطی نداشته است.
صدای آمریکا