به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، مرداد ۰۷، ۱۳۹۹

حکم سه سال زندان کیوان صمیمی در غیاب او و وکیلش تایید شد

حکم سه سال زندان کیوان صمیمی به اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" در شعبه ۳۶ تجدید نظر تایید شد. سردبیر نشریه "ایران فردا" به علت مشارکت در مراسم روز جهانی کارگر در برابر مجلس دستگیر شده بود.

خبر تایید حکم سه سال زندان کیوان صمیمی توسط خود او و با انتشار یک پست تلگرامی اعلام شده است. او در این پست تلگرامی اعلام کرده که تایید حکم زندان او توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر و از سوی قاضی "سیداحمد زرگر" صورت گرفته است.

صمیمی پست تلگرامی خود را با این جمله آغاز کرده است: «بالاخره این بازی به پایان رسید.» این روزنامه‌نگار قدیمی و سردبیر نشریه "ایران فردا" در پست تلگرامی خود، قاضی دادگاه تجدید نظر را فردی می‌خواند که علیه "حق‌جویان" ظرف ۴۰ سال گذشته، روش و منشی تند و خشن داشته است.

کیوان صمیمی درباره صدور این حکم از سوی قاضی احمد زرگر نوشته است: «حکومتی که ادعا می‌کرد خدمتگزار مستضعفین است، با حضور یک روزنامه‌نگار قدیمی در تجمع کارگران و زحمتکشان این‌گونه برخورد می‌کند.»

اشاره صمیمی به مشارکت او در مراسم روز جهانی کارگر سال ۱۳۹۸  است. مراسمی که در برابر مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود. او در همان زمان توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده بود.

"اتهامات واهی"

حضور و مشارکت کیوان صمیمی در مراسم روز جهانی کارگر در سال ۱۳۹۸ از سوی قوه قضاییه به عنوان "تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" تلقی شد و او به علت این اتهامات به زندان افتاد.

در روز ۲۷ خرداد همان سال، او با پرداخت وثیقه، موقتا از زندان آزاد شد. در فروردین سال جاری، دادگاه او را به پنج سال زندان محکوم کرده بود. اکنون شعبه ۳۶ تجدید نظر، حکم سه سال زندان او را تایید کرده است.

کیوان صمیمی در پست تلگرامی خود اعلام کرده است که تایید حکم بدون حضور خود او و وکیلش صورت گرفته و متکی بر اظهارات "بازجویان امنیتی" بوده است.

او گفته است که قاضی این دادگاه با این اقدام خود بر آن بوده تا اطاعت محض خود را از تندروهای حاکم بر ایران نشان دهد و افزوده که دقیقا پیشبرد چنین سیاستی عملا وضعیت ایران را به چنین روزی انداخته است.

کیوان صمیمی قاضی این دادگاه (احمد زرگر) را یکی از "بندگان قدرت" نامیده که از خدای "زر و زور" فرمان می‌برد و در اطاعت از این خدا، از به کار بردن هیچ تزویری چشم نمی‌پوشد.

این روزنامه‌نگار قدیمی در بخش دیگری از پست تلگرامی خود درباره فرجام چنین اقداماتی چنین گفته است: «من نیز به بازجوی تندرو در زمان بازداشت بارها گفتم برو به روسای خودت بگو که عاقبت مشی شما به براندازی و نابودی کشور و البته خودتان منجر خواهد شد و ننگی ابدی را در تاریخ به نام خود ثبت می‌کنید.»

 دویچه وله فارسی