به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، مرداد ۰۷، ۱۳۹۸

بازداشت ۱۴۰۰ تظاهرکننده در مسکو ؛ آلکسی ناوالنی در بیمارستان بستری شد

بازداشت ۱۴۰۰ تن در تظاهرات شنبه ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۹ / ۵ مرداد ۱۳۹۸ در مسکو
به گزارش یک سازمان غیردولتی (OVD-Info) روز گذشته شنبه ۲۷ ژوئیه / ۵ مرداد حدود ۱۴۰۰ نفر در تظاهراتی برای درخواست انجام انتخابات آزاد شهرداری ها در پایتخت روسیه دستگیر شدند. از سوی دیگر، آلکسی ناوالنی از منتقدان معروف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، که از چند روز پیش در بازداشت بسر می برد، امروز یکشنبه ۲۸ ژوئیه / ۶ مرداد به علت بروز علائم حساسیت شدید پوستی در بیمارستان بستری شد.

یک سازمان غیردولتی (OVD-Info) امروز یکشنبه ۲۸ ژوئیه / ۶ مرداد اعلام کرد که پلیس مسکو روز گذشته شنبه ۲۷ ژوئیه / ۵ مرداد ۱۳۷۳ تن را به دلیل شرکت در تظاهرات برای درخواست انجام انتخابات آزاد شهرداری ها بازداشت کرد. بر اساس گزارش این سازمان، این تعداد دستگیری در هفت سال گذشته بی سابقه بوده است.

بنا بر گزارش رسمی پلیس مسکو، حدود ۳۵۰۰ نفر از جمله ۷۰۰ خبر‌نگار و روزنامه‌نگار حرفه ای و وبلاگ نویس در این تظاهرات شرکت کرده بودند. پلیس مسکو افزوده است که ۱۰۷۴ تن از تظاهرکنندگان به دلیل انجام کارهای غیرقانونی بازداشت شده اند.

از سوی دیگر، کرا یارمیش، سخنگوی آلکسی ناوالنی از منتقدان معروف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در حساب توئیتر خود اعلام کرد که وی که از  چند روز پیش زندانی شده است، امروز یکشنبه ۲۸ ژوئیه / ۶ مرداد به دلیل حساسیت شدید در بیمارستان بستری شد. بنا بر نوشته کرا یارمیش، صورت آلکسی ناوالنی شدیداً ورم کرده و لکه های سرخرنگی بر روی پوستش ظاهر شده اما دلیل حساسیت او هنوز مشخص نشده است. سخنگوی آلکسی ناوالنی همچنین افزوده است که تا به حال چنین ﻣﺳﺄله‌ای برای او پیش نیامده بوده است.

آلکسی ناوالنی چهارشنبه گذشته ۲۴ ژوئیه / ۲ مرداد به سبب دعوت ازمردم برای شرکت در یک تظاهرات ممنوع در اعتراض به رد صلاحیت مخالفان دولت در شرکت در انتخابات شهرداری ها دستگیر و به تحمل ۳۰ روز حبس محکوم شد.

رادیو بین المللی فرانسه