به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، خرداد ۲۳، ۱۴۰۱

با تشدید موج اعتراض‌های عمومی؛ بازاریان کازرون با بستن مغازه‌ها اعتصاب کردند

 

ویدیو‌های و گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد گروهی از بازاریان در کازرون در استان فارس با بستن مغازه‌های خود دست به اعتصاب زدند.

بر اساس ویدیو‌های منتشر شده، بازاریان کازرون علاوه بر بستن مغازه‌های خود در محوطه بازار این شهر دست به تجمع زدند.

اعتصاب بازاریان کازرون یک روز پس از اعتصاب بازاریان در اراک و تجمع کسبه سه‌راه امین‌حضور تهران برگزار می‌شود.

تصاویر منتشر شده از کازرون حاکی است که ماموران امنیتی برای ممانعت از بروز اعتصاب در بازار این شهر، بازاریان را دعوت به بازگشت به کار می‌کنند.

یکی از دلایل اعتصاب افزایش مالیات عنوان شده است اما این اعتصاب‌ها در زنجیره اعتراض‌های عمومی در ایران طی هفته‌های گذشته به وقوع پیوسته و همراه با شعارهایی علیه کلیت حکومت بوده است.

از روز یکشنبه فراخوان‌هایی هم در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که از بازاریان در شهرهای مختلف خواسته شده به اعتصاب بپیوندند.

هم‌زمان با اعتصاب‌ها، تجمع‌های بازنشستگان هم ادامه دارد و گزارش‌های منتشر شده حاکی است روز دوشنبه ۲۳ خرداد هم گروهی از بازنشستگان در بندرعباس در استان هرمزگان با برگزاری تجمعی مقابل استانداری شعارهایی از جمله «‌دروغگوی بی‌شرف حاصل وعده‌هات کو» سردادند.

روز یکشنبه تجمع بازنشستگان به صورت سراسری در ایران برگزار شد و ماموران امنیتی با حمله با گاز اشک‌اور، شوکر و باتوم به تجمع آنها حمله کردند.

در تجمع بازنشستگان در اصفهان شعارهایی جدید از جمله «‌فتنه ۵۷ عامل فقر ملت» شنیده شد و بازنشستگان در کرج هم شعار «‌نه لبنان نه غزه ستم‌دیده‌ همین‌جاست» سردادند.

موج تازه اعتراض‌ها در ایران در آزادسازی قیمت‌ها بروز پیدا کردند و پس از فرو ریزی ساختمان متروپل آبادان ادامه پیدا کرد.

اکنون به نظر می‌رسد با پیوستن بازاریان به تجمع و اعتصاب‌ها، فاز تازه‌ای از نارضایتی عمومی در ایران کلید خورده است.