به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آبان ۲۴، ۱۳۹۵

هیلاری کلینتون رئیس اف‌بی‌آی را برای شکست در انتخابات مقصر دانست


هیلاری کلینتون، در تماسی تلفنی با حامیان مالی خود در جریان تبلیغات دوران رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا یا اف‌بی‌آی را در شکست خود مقصر دانست.

خانم کلینتون گفت اقدام رئیس اف‌بی‌آی در بررسی دوباره سرور خصوصی ایمیل‌ها باعث شد که جریان حرکت تبلیغات انتخاباتی‌اش شکسته شود. چند هفته مانده به انتخابات، تقریبا تمامی نظرسنجی‌های سراسری حاکی از آن بود که هیلاری کلینتون پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود. اما نتیجه انتخابات هشتم نوامبر که با پیروزی دونالد ترامپ همراه بود بسیاری را شگفت زده کرد.

هیلاری کلینتون به کسانی به ستاد انتخاباتی او کمک مالی کرده بودند در روز شنبه گفت بررسی نظرسنجی‌های سراسری نشان می دهد که نامه جیمز کومی به کنگره درباره ایمیل‌ها که تنها یازده روز پیش از انتخابات منتشر شد، یک تحولی در جریان انتخابات بود و ثابت کرد غلبه بر آن بیش از اندازه سخت است.
بر اساس گزارش رویترز سه نفر در کنفرانس تلفنی کلینتون شرکت داشتند و تحلیل او از نتیجه انتخابات را بازگو کردند. این اولین برای است که هیلاری کلینتون درباره جزئیات تلاش ناکام انتخاباتی اش صحبت می کند. خانم کلینتون از زمانی که شکست در انتخابات را پذیرفت سعی کرده است که توجه زیادی را به خود جلب نکند.
صدای آمریکا