به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، آبان ۲۳، ۱۳۹۵

دختر و ٢ پسر و داماد ترامپ در تيم انتقال قدرت

ایوانکا ترامپ، بانوی اول واقعی آمریکا؟ 
(چپ) ملینا، بانوی اول آمریکا خواهد شد ولی آیا نادختری او ایوانکا (راست) صاحب اصلی قدرت خواهد بود؟
در طول کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ دختر ۳۵ ساله‌اش همواره در کنار او بود، در اجتماعات سخنرانی می‌کرد و به اشکال گوناگون برای پدرش رای جمع می‌کرد. ملینا به عنوان یک فعال اقتصادی موفق و مادر سه فرزند، توانسته تا حدودی حمایت زنان را جلب کند که بسیاری از آنها به خاطر اظهار نظرها و رفتار آقای ترامپ با زنان از او دل خوشی ندارند. 
دونالد جونیور یکی از پسران آقای ترامپ می‌گوید ایوانکا فرزند مورد علاقه پدرش است و آقای ترامپ او را "دختر کوچولوی بابا" خطاب می‌کند. وقتی از هم دورند حداقل روزی پنج بار با هم تلفنی صحبت می‌کنند.
در طول کارزار انتخاباتی ایوانکا برای حمایت از پدرش هزاران کیلومتر در سراسر آمریکا سفر کرد و برخی از مسافرت‌ها در دوره بارداری او بود.
مجله وینتی فیر او را "همسر نیابتی" آقای ترامپ توصیف کرده و نوشت:"به نظر می‌رسد کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ برای رساندن پیام خود به مردم ترجیح می‌دهد به جای همسرش از ایوانکا استفاده کند."
این ایوانکا بود و نه ملینا همسر آقای ترامپ که او را بعنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد.
او زیرکانه از پدرش محافظت می‌کند و نقطه ضعف‌های او را می‌پوشاند. ایوانکا در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه ساندی تایمز گفت پدرش همواره حامی فمینیسم بوده و "او یکی از دلایل اصلی است که من توانسته‌ام زنی باشم که امروزه می‌بینید."
ایوانکا در اداره و مدیریت موسسات ترامپ و هتل‌های زنجیره‌ای آن به برادرانش اریک و دونالد جونیور کمک می‌کند. او در فعالیت‌های اقتصادی پدرش اختیاراتی دارد که هیچیک از همسران آقای ترامپ نداشته و ندارند. گفته می‌شود او مدیر بخشی از بزرگترین معاملات در موسسات اقتصادی ترامپ است.
ایوانکا دختر ترامپ ، دختری که پدرش شیفته اوست
ایوانکا در عین حال مارک (برند) مد لباس خود را هم دارد که شعار تبلیغاتی آن "زنانی که کار می‌کنند" است. او در وبسایت خود می‌گوید :"می‌خواهم به زنان الهام دهم و آنها را نیرومند کنم تا زندگی را که دوست دارند بسازند، زندگی که فقط به آنها تعلق دارد و نه توقعات و انتظارات دیگران."

تلاش برای حقوق زنان

در شرایطی که دونالد ترامپ در طول کارزار انتخاباتی به تبعیض جنسیتی و بدرفتار با زنان متهم شد ایوانکا تلاش می‌کرد تا حمایت زنان را جلب کند. او در سخنرانی در ماه ژوئیه گفت:"خانواده‌های آمریکایی به کمک نیاز دارند. سیاست‌هایی که به رشد و شکوفایی زنان صاحب فرزند کمک می‌کند نباید فقط برای عده معدود بلکه برای همه فراهم باشد. سیاستمداران از دستمزد برابر برای زنان صحبت می‌کنند ولی پدرم این روش را در تمام دوره مدیریتش در تمام شرکت‌های خود اجرا کرده است."
دیدگاه او در مورد مرخصی زایمان و نگهداری از کودکان خردسال روی سیاست‌های پدرش تاثیر گذاشته است. دونالد ترامپ در یک اجتماع انتخاباتی در آیووا گفت:"ایوانکا همیشه روی این مسئله اصرار داشته و مرتب به من گفته که باید این کار را بکنیم. او خیلی باهوش است و حق با اوست."
بی بی سی 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اسامى تيم ترامپ براى انتقال قدرت در كاخ سفيد؛ 
دختر و ٢ پسر و داماد ترامپ در تيم انتقال قدرت  

از راست : اریک (پسر 32 ساله از همسر نخست)، ایوانکا (دختر35 ساله از همسر نخست)، دونالد ترامپ، ملانیا (46 ساله - همسر سوم ترامپ)،‌ دونالد ترامپ جونیور (پسر ارشد - 38 ساله از همسر نخست) و تیفانی (دختر 23 ساله از همسر دوم)

عصر ايران: ترامپ اسامی اولین گروه از همکاران خود را اعلام کرد. این گروه مسؤولیت انتقال قدرت در کاخ سفید را از رئیس جمهور قبلی (باراک اوباما) به رئیس جمهور منتخب (دونالد ترامپ) برعهده خواهند گرفت.
در میان اعضای این گروه، 2 پسر و دختر ترامپ به علاوه داماد ترامپ نیز دیده می شوند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها،‌ مایک پنس معاون رئیس جمهور منتخب، مسؤلیت تیم انتقال قدرت در کاخ سفید را برعهده خواهد داشت.
این گروه شامل :
مایک پنس رئیس گروه ( معاون رئیس جمهور منتخب) 

کریس کریستی معاون گروه (فرماندار ایالت نیو جرسی - گزینه سمت رئیس کارکنان کاخ سفید)

بن کارسون (عضو مجلس نمایندگان)

نوت گینگریچ (رئیس سابق مجلس نمایندگان)

مایکل فلین ( ژنرال بازنشسته)

رودی جولیانی (شهردار سابق نیویورک - گزینه اصلی وزارت دادگستری در دولت ترامپ) 
سناتور جف سشنس 
رینس پرباس ( رئیس کمیته ملی حزب جمهوری خواه - گزینه سمت رئیس کارکنان کاخ سفید)
استفان بانون ( مشاور ترامپ)
ایوانکا ترامپ (دختر35 ساله ترامپ)
اریک ترامپ ( پسر 32 ساله ترامپ)
دونالد ترامپ جونیور ( پسر ارشد و 38 ساله ترامپ)
جرد کوشنر (همسر 35 ساله ایوانکا دختر ترامپ - داماد ترامپ)
پیتر تیل (میلیاردر و کارآفرین)
ریبیکار میرسر (از حامیان مالی حزب جمهوری خواه)
پام بوندی (نماینده دادستانی کل در فلوریدا )
و تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان