به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، آذر ۰۴، ۱۳۹۵

نگار جوادی، نویسنده فرانسوی-ایرانی برنده جایزه ادبی استیل (سبک) شدنگار جوادی، نویسنده فرانسوی-ایرانی روز سه‌شنبه ۲۲ اکتبر، برای نوشتن رمان "از شرق بریده" برنده جایزه "استیل" (سبک) ۲۰۱۶ شد.
هیأت داوران جایزه استیل با ستایش سبک ادبی جوادی اعلام کرد که این سبک، از ویژگی‌های نگارشی فیلمنامه‌نویسی برای نوشتن یک رمان خودزندگی‌نامه‌ای بهره برده است.
هیأت داوران جایزه استیل همچنین رمان "از شرق بریده" را تابلویی ویژه از یک دختر جوان توصیف کرده که به خاطر مسائل سیاسی از ریشه‌هایش در ایران بریده است.
جایزه استیل ۲۰۱۶ شامگاه روز سه‌شنبه ٢٢ نوامبر در فروشگاه خودرو "بِ اِم‌ وِ"  BMW ،در یکی از خیابان‌های فرعی شانزه‌لیزه پاریس اهدا می‌شود.
بخوانید و بشنوید: گفت‌وگو با نگار جوادی
این جایزه شامل چکی به مبلغ تعداد صفحات کتاب است که برای نگار جوادی "۳۴۷ یورو" خواهد بود. همراه با این چک، یک دوچرخه الکتریکی "بِ اِم‌ وِ" نیز اهدا می‌شود. این جایزه همچنین امکانی نیز برای تبلیغ کتاب "از شرق بریده"، روی اینترنت ارائه می‌دهد.
جایزه استیل، توسط یک دفتر حقوقی و نشریه کتابفروشان اهدا می‌شود.
نگار جوادی در رمان خود که از سوی انتشارات "لیانا لِوی" در پاریس منتشر شده، علاوه بر روایت تاریخ ایران در بستری داستانی، از مشکلات زنان، روشنفکران، مهاجران و همچنین همجنسگرایان ایرانی می‌گوید.
رادیو فرانسه