به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، دی ۱۹، ۱۳۸۹

احضار همسر نسرین ستوده به دادسرای زندان اوین
رضا خندان، همسر نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر از احضارش به شعبه یک دادسرای اوین خبر داد. 
به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، وی با اظهار اینکه ۷ روزمهلت دارد تا خودش را به این شعبه معرفی کند، گفت: این همان شعبه‌ای است که دو هفته پس از بازداشت خانم ستوده من به آنجا احضار شدم که بیشتر صحبت ها درخصوص پیگیری‌های من درباره بازداشت خانم ستوده و مصاحبه با رسانه ها بود و حالا نمی دانم علت احضار دوباره ام همان مسئله است یا دلیل دیگری دارد.
رضا خندان همچنین در خصوص آخرین وضعیت نسرین ستوده اظهار داشت: خوشبختانه ملاقات های کابینی و تماس های تلفنی برقرار است و حال روحی خانم ستوده هم خوب است تنها مشکل این است که ملاقات حضوری برای دیدن بچه ها و مادرشان داده نمی شود. ملاقات های ما همگی کابینی است که در آن شرایط نسرین دوست ندارد بچه ها او راببینند.
رضا خندان ادامه داد: در تمام این چهار ماه فقط بچه ها یکبار به اندازه ۵ دقیقه مادرشان را دیده اند. من و خانواده نسرین او را در ملاقات های کابینی و یا در دادگاهش دیده ایم اما بچه هایم این فرصت را پیدا نکردند. پنج شنبه هفته گذشته من پسرم را نیز با خودم برده بودم که اگر اجازه داده شود چند دقیقه ای بچه مادرش را ببینند اما آنها گفتند امکان ملاقات حضوری نیست، گفتم ما داخل نمی رویم فقط بچه برود تنهایی مادرش را چند دقیقه ببیند اما باز هم اجازه ندادند. دیدن مادر در وضعیت ملاقات کابینی به صلاح هیچکدامشان نیست ومسلما در روحیه بچه تاثیر می گذارد.
همچنین نسیم غنوی یکی از وکلای نسرین ستوده خبر داد که ظاهرا حکم ستوده صادر شده اما هنوز به وکلای‌اش ابلاغ نشده است.
نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، در تاریخ ۱۳ شهریور پس از مراجعه به دادسرای ویژه اوین بازداشت شد. وی تا کنون در سلول انفرادی این زندان به سر می برد و همچنین در طول مدت بازداشت خود سه بار در اعتراض به شرایطش در زندان دست به اعتصاب‌های طولانی مدت تر و خشک زد.