به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آبان ۰۱، ۱۳۹۶

حضور پنج رئیس جمهوری سابق آمریکا در کنسرت خیریه حمایت از قربانیان بلایای طبیعی

پنج رئیس جمهوری سابق و زنده آمریکا

تمامی ۵ رئیس جمهوری پیشین، که در قید حیات هستند، شنبه بیست و نهم مهرماه شکافهای سیاسی را به کناری نهاده و برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ میلادی در کنار یکدیگر در یک کنسرت موسیقی ظاهر شدند. هدف از این کنسرت، جمع آوری پول برای قربانیان طوفانهای دریایی ویرانگر امسال در ایالتهای تگزاس، فلوریدا، لوئیزیانا، قلمرو آمریکایی پورتو ریکو و جزایر ویرجین بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در محل کنسرت حضور نیافت ولی از طریق پیامی ویدئویی ضمن اجتناب از انتقادهای گذشته اش از رؤسای جمهوری سابق، آنان را «شماری از بهترین خادمان آمریکا» خواند.
پرزیدنت ترامپ گفت: «در پیامد این طوفانهای وحشتناک، یکپارچه شدیم و به یکدیگر کمک کردیم و از ورای همه چیز، مقاوم باقی ماندیم.»

باراک اوباما، بیل کلینتون و جیمی کارتر دموکرات و جورج بوش پدر و جورج بوش پسر جمهوریخواه در شهر کالج استیشن در شرق تکزاس گرد آمدند تا تلاش کنند آمریکا را در پی این طوفانها یکپارچه سازند.در این کنسرت خیریه لیدی گاگا، چهرۀ محبوب موسیقی، و سم مور، خوانندۀ پیشین و عضو تالار مشاهیر راک اَند رول، و موسیقی دانهای اهل ایالت تگزاس، لایل لاوت و رابرت ارل کین، برنامه اجرا کردند.

آخرین باری که این ۵ رئیس جمهوری پیشین در کنار یکدیگر حضور یافتند، سال ۲۰۱۳ میلادی در دورۀ ریاست جمهوری آقای اوباما و در مراسم گشایش کتابخانۀ آقای بوش پسر در شهر دالاس ایالت تگزاس بود.

نهاد امدادگر رؤسای جمهور سابق آمریکا پیش از این کنسرت موفق به جذب ۳۱ میلیون دلار از بیش از ۸۰ هزار خیر شده بود. برآورد خسارات طوفانهای اخیر بالغ بر ۳۰۰ میلیارد دلار است.

صدای آمریکا