به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، مهر ۳۰، ۱۳۹۶

اعتراض جمعی از جوانان جویای کار آبادانی مقابل فرمانداری


جمعی از جوانان جویای کار آبادانی امروز با تجمع مقابل فرمانداری این شهر خواستار استفاده از نیروهای بومی در فرصت‌های شغلی این شهر شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان، جمعی از جوانان شهرستان آبادان امروز با در دست داشتن نوشته‌هایی مبنی بر استخدام نیروهای بومی و مشکلات بیکاری جوانان مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.

این تجمع‌کنندگان عده‌ای از جوانان جویای کار ساکن آبادان بودند که اعتراض آن‌ها به عدم استفاده از مردم آبادان در فرصت‌های شغلی این شهر و عدم پاسخگویی مسئولان بود.

یکی از جوانان معترض به خبرنگار تسنیم گفت: بسیاری از جوانان آبادانی بیکار هستند و به هر جا مراجعه می­‌کنند با نیروهای غیربومی مواجه می‌شوند که فرصت‌های شغلی شهر را اشغال کرده‌اند.

وی افزود: نمایندگان آبادان در مجلس زمانی که احتیاج به رأی مردم دارند درب خانه‌های ما را می‌­زنند و رأی جمع می‌کنند اما امروز هیچ‌کدام از آن‌ها جوابگوی ما نیست. وی بیان کرد: از صبح تا ظهر در زیر آفتاب روبه‌روی فرمانداری ایستادیم و هیچ‌ کس حاضر نشده بین ما حضور پیدا کند و جوابگوی ما باشد.

زنی دیگر از  معترضان حاضر در تجمع امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: فرزند من دارای لیسانس مهندسی شیمی و دانشجوی فوق‌لیسانس این رشته است اما تمام‌وقت در خانه و بیکار است و غیربومی‌های در این شهر سرکار هستند.

معترضان در شعارهای خود خواستار حضور فرماندار آبادان در بین آنها، پاسخگویی مسئولان به مردم و استفاده از نیروهای بومی در فرصت‌های شغلی شهر شدند.

خبرگزاری تسنیم