به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، آذر ۲۷، ۱۳۹۶

واکنش‌ها در توییتر به پشیمانی علی کریمی

از رای‌دان به روحانی «پشیمانم»، «پشیمان نیستم»
Mahmud Farjami:

«من هم پشیمانم. برنامه بودجه آشکارا چند غلط دارد. کاش رای نمی‌دادیم تا رییس‌جمهوری می‌داشتیم که بعد از عید برنامه را دریک انشای چهار صفحه‌ای به مجلس می‌داد و بدون اطلاع و اعصاب خوردی ما، هزاران میلیارد تومان از بودجه مملکت بدون هیچ ثبت و نظارتی ناپدید می‌شد. #یکته_نانوشته_بیسته»
جمیله دارالشفایی:
«عصبانی هستم، اما پشیمان نه. از اینکه طرف مقابل از استیصال ما سواستفاده می‌کند شاکیم، اما تا راه موثر جمعی پیدا نکنم، چاره دیگری ندارم. رای می‌دهم و برای رای آوردن کاندیدای مورد نظرم تلاش می‌کنم.»

sinann_64:
«بعد از هشتگ #پشیمانم دوباره حلقه فکری بنفش‌ها فعال شده و شروع کرده به پشیمون نیستم و این وضع از هیچی بهتره و این دست مغالطات، اما حقیقت اینه روحانی رفت در اغوش سپاه و گفت همه سپاهی هستیم رفتارهای سپاه خطر جنگ رو بیشتر کرد،وضع معیشت و اقتصاد بدتر شد و دیگه شعار بنفش‌ها کارساز نیست»

Asadollah Amraee:
«من رای داده‌ام چون نمی‌خواستم در هزاره سوم معجزه دیگری اتفاق بیفتد، دست کم در این جغرافیا جای دیگر البته اتفاق افتاده اسمش هم ترامپ است. کاستی‌ها را می‌دانم و می‌بینم و حدود اختیارات فرد منتخب را هم می‌دانم. پشیمان نیستم، حتی اگر به وعده‌هایی که داده‌اند نتوانند عمل کنند..»

آقاى خاث:
«امید كلمه گمشده‌ى مردمان سرزمینم بود كه با آمدن حسن روحانى باز پیدایش شد، مشق دموكراسى كردید و راى دادید، مشق دموكراسى كنید و مطالبه گر باشید، ولى رفقا امید رو دوباره از دل مردم نبرید، امید بذر هویت ماست.»

سیفون:
«بابا خود روحانی هم الان با اکانت ناشناس و لباس مبدل هرروز میاد توییتر هشتگ میزنه #پشیمانم ولی.. #تو_محکمتر_ماله_بکش»

stadeh1986:
«هرجای دنیا بگی تو کشور ما سلبریتیای بیسواد خط دادن، ما تکرار کردیم، بعد اون سلبریتیا دوباره پشیمون شدن می‌نشوننت رو صندلی الکتریکی! #پشیمانم»

foad shams:
«قطعا اگر وضعیت زندگی شما بهتر شده باید از شرایط دفاع کنید. اما اجازه بدهید اگر وضعیت ما هم بدتر شده انتقاد بکنیم. شخصا حس می کنم نسبتا هر سال وضعیتم بدتر می‌شود از نظر مالی و اقتصادی با وجود بیشتر کار کردن»

hosseinsarbandi:
«چندروز دیگه کارگاهی که ۵سال با خون دل نگهش داشتم رو می‌بندم. ولی دوباره میرم دنبال یه راه دیگه واسه تولید و اشتغال سراپا اگر زرد و پژمرده ایم ولی دل به پاییز نسپرده ایم #ناامید_نشدیم #پشیمان_نیستم»

Hoda Tohidi:
«از رأی به روحانی #پشیمان_نیستم چون بهترین گزینه موجود برای انتخاب بود و هرگز از شرکت در #انتخابات پشیمان نخواهم شد چون از معدود ابزارهای اثرگذاری‌ام در قدرت و سیاست است.»

FatimaFazilat‏:
«به طرفدارهای روحانی که الان میگن #پشیمانم خرده نمی‌گیرم، و البته #پشیمانی اونها سودی برای خودشون و ما و کشور نخواهد داشت. این وسط یک سلامی می‌کنم رییس جمهور محترم که امروز در حال از دست دادن پایگاه مردمی شون هستن. مردمی که از طرف ایشون مورد ظلم قرار گرفتن! سلام آقای رییس جمهور»

Reza Sharifi:
«از «اندکی صبر سحر نزدیک است...» تا «ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد...» راه درازی آمدیم اما به تجربه آموخته‌ایم که «عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد...« #ناامید_نشدیم»

Hosein Vi:
«با شمایی که از رای دادن به #روحانی پشیمانید یا به بهانه هر اتفاق غیردلخواه، نفس رای دادن را زیر سوال می‌برید اختلاف نظر جدی درباره تصورمان از انتخاب دارم. از نظر شما انتخاب ایستگاه آخر مشارکت سیاسی است، از نظر من نقطه شروع. تمام این داد و فریادها و انتقادها «وظیفه» شهروندی ماست.»

عین القضات‏:
«#پشیمانم مث سگ از رایی که دادم #پشیمانم»

Kaveh Nourozi:
«مهندس #موسوی سال ٨٨ از #گردش_آزاد_اطلاعات گفت و حق مردم برای آگاهی از امور كشور امروز بعد از اون خرداد پر از حادثه در دولت #روحانی مردم به طور شفاف از بودجه نهاد های خاص مطلع میشند این یعنی #مسیر رو درست انتخاب كردیم دولت منتخب خودمون رو نقد میكنیم اما تخریب نه #ناامید_نشدیم»

Vahidazimi13:
«روحانی خدمت بزرگی به کشور کرد و آن هم انفجار اطلاعات در فضای مجازی بود، بودجه ۹۷ در #توییتر و #تلگرام در حال چرخش است و مردم ازقبل آگاهتر شدند»

حبیب رستمی:
«ما هنوز در فاز نجات كشور هستیم. در مسیر ناهموار و پر سنگلاخ و ناهمواری هستیم ، اما رای ندادن به #روحانی ما را به مسیر بن بست می بُرد. از بن بست و تحریم و جنگ ، فقط تندروها سود میبردند و میبرند. #حامی_منتقد_میمانیم #پشیمان_نیستیم»

Bahman Amouee:
«بودجه عمرانی ۹۷ نزدیک ۱۵ درصد کمتر از ۹۶ +حداقل ۱۰ درصد نرخ تورم امسال=توان خرید بودجه عمرانی ۹۷ حدود ۲۵ درصد کمتر از ۹۶ آن وقت #روحانی آن را دریک جمله بودجه ای برای اشتغال، مبارزه با فقر و عدالت می نامد.»

zya0000:
«سوء تفاهمی که پیش اومده و لازمه خیلی سریع رفع بشه اینه که شاید یه سریا نسبت به رای دادن به روحانی #پشیمانم بزنن اما مفهومش این نیست که کاش به رئیسی رای داده بودم.»

Hanif Emamgholizadeh‏:
«هنوز رابطه بین عوارض خروج از کشور و #پشیمانم برایم مبهم است، چند صد هزار تومان عوارض بیشتر میتواند شما را از انتخاب کردن روحانی و مقابله با رییس جمهور شدن جناب رییسی پشیمان کند. بلوغ سیاسی مان فقط در انتخابات ظهور میکند و بعد از آن در پستوی خانه ها پنهان می شود!#پشیمان_نیستم»

نجفی تهرانی:
«انقلاب فرانسه در ۱۷۸۹م آغاز شد و تا ۱۰ سال در این کشور هرج و مرج بود دوره‌های تغییر و پیشرفت در فرانسه به جمهوری اول تا پنجم تقسیم شده است فرانسویان راه دشوار دموکراسی را نه در ۴ دهه بلکه در حدود سه قرن پیموده‌اند. پس از انتخاب و انتقاد از صندوق رای و #روحانی #پشیمان_نیستم»

حامد سیاسی راد:
«میدونید این افزایش تعرفه‌ها و عوارض در #بودجه۹۷ در ازای چه خدمتیه؟ کم شدن وابستگی به درآمدهای نفتی! میدونید حذف جدل ۱۷ یعنی انجام کاری که دولت خاتمی میخواست و نتونست؟ خب پس چتونه؟ الان بااین رویکردتند شما جماعت توئیتری کار مجلسم برای چکش زدن بودجه و دفاع ازاین دست‌آورد سخت شد! #روحانی»

Maral
«یادآوری: احمدی‌نژاد ۸۴ محصول نا‌امیدی ما از خاتمی بود. «منتقد» روحانی باشیم، برای بهبود اوصاع تلاش کنیم ولی بذر نا‌امیدی و پشیمانی نکاریم. امید بذر هویت ماست!»

Hossein Soltani‏:
«هرآنکه با آگاهی رای داده نه #پشیمان شده و نه #ناامید! هرآنکه احساسی رای داده امروز، به دیروز فکر کنه بازهم نه #پشیمان میشه و نه #ناامید! #ناامید_نشدیم»

آميرزا بيژن‏:
«بین ماله کش و کسی که از ترس یا از سر استیصال در انتخابات شرکت کرده فرق است. ماله کش‌ها اتفاقا از این جو #پشیمانم ناراحتند. کسی که از سر استیصال و یا با تحلیل غلط رفته و رای داده و حالا واقعا پشیمان است خودش عضو جبهه حق است و انشالله می‌فهمد منافعش هم در پیوستن به جبهه حق است.»

AsadiradAli:
بی توجهی #دکتر_روحانی به حامیانش را به جان میخریم اما هرگز اجازه حضور مجدد به افراطیون نخواهیم داد. #پشیمان نیستیم منتقد ومطالبه گر هستیم

irani_72:
«درستش اینه که به مُبَلّغی که میگه #پشیمانم ، در درجه اول با کمال احترام بگی #غلط_کردی  که کمی #فکر_نکردی  ... چقدر راحت #پشیمان میشید ... چقدر راحت ...»

مجتبی ازاد:
تا ۱۴۰۰ زیاد میشنویم از #پشیمان ها، داداش تو رو خدا یواش.

aghazadeh81‏:
« نه ننها عوارض خروج از کشور را چند برابر کردند بلکه قیمت دیدن سایت های خارجی از جمله گوگل را نجومی افزایش دادند ممنوع الخروجی حتی از طریق اینترنت #پشیمانم»

مینا روشن‏:
«#سلبریتی که باشی، موقع انتخابات از #روحانی حمایت می‌کنی، بعد وقتی ازش #ناامید شدی و از رای خودت #پشیمان شدی، به جای انتقاد از #دولت، همه چی رو می‌نویسی پای #نظام! تا این حد به دور از #شرافت و #منطق یعنی! وقتی هر آدم مشهور و خوشگلی، بشه صاحب‌نظر، وضع همین میشه دیگه!»

سارا بلاس‌کو‏:
«این همه سورپرایز بعد از دولت تدبیر و امیدشون داشتند، از اعتصاب‌غذای کشندهٔ زندانیان سیاسی تا بی‌کفایتی وزرای کابینه! الان که عوارض خروج گرون شده، سلبریتی‌ها صداشون در اومد و #پشیمان هستند!»

karimi_razi:
«رفقای #ارزشی که با شوق دارن #پشیمانم #سلبریتی‌ها رو برای هم ارسال میکنن بدونن قبل از اونها شما باید #پشیمان باشید که #پایان_فروردین رو بعنوان #آخر_بهار جشن گرفتید و قبل از شما هم باید آیت الله #جنتی بخاطر تحمیل اینهمه هزینه به #انقلاب پشیمان باشند»

شیخ حسن اونجوری‏:
«چقدر این دوران شبیه دور دوم خاتمی است همه سرخورده همه #ناامید_از_رای_دادن _های_پیاپی رژیم بازهم گولمان زد با از همان سوراخ گزیده شدیم بعضی‌ها #پشیمان و معترف اما بعضی غرور له‌شده‌شان  نمی‌گذارد به فریب خوردنشان اذعان كنند»

باران کوثری:
«من با صراحت به دولتی که به آن رای دادم «نقد می‌کنم» و این به معنای پشیمانی از رای‌ام نیست من مطالباتم را تکرار می‌کنم.»

Giti Afjeh‏ :
«برخی #پشیمانم برخی هم #پشیمان_نیستم  ما هم که کلن با کلیت نظام #مخالفم؛ بنظرم این که سه قطب شدیم خیلی بهتر از دوقطبی بودن است.»

hesam ashena‏ (مشاور حسن روخانی)
«پویش فرمایشی «پشیمانی» با پشتیبانی  کسانی شکل گرفت که باید در مورد  کارهای کرده و نکرده خود به تک تک مردم ما پاسخگو باشند. آنها ثروت و سعادت ملت را به تاراج دادند چه سدهایی ساختند که پشتش آبى نيست، چه فرودگاههایی که  ساختند و  پروازى به آنجا نيست، به دست هر نماينده  يك مجوز پالايشگاه و پتروشيمى، به اسم خصوصى سازى پتروشيمى را به وزارت رفاه، پالايشگاه را به وزارت دفاع،  روغن‌كشى را به بنياد شهيد، نيروگاه سازى را به آستان قدس، مخابرات را به سپاه و ستاد پيمانكاری را به قرارگاه خاتم الانبياء، بندر را به قرارگاه خاتم الاوصياء و ...»


ایران امروز