به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، دی ۰۷، ۱۳۹۶

خامنه‌ای تلویحاً از احمدی‌نژاد خواست پاسخگو باشد نه اپوزیسیون

"هر کودکی می تواند با سنگ شیشه ای را بشکند."
عاقبت بعد از مدت ها سکوت، رهبر جمهوری اسلامی ایران به طور غیرمستقیم به اظهارات و اقدامات محمود احمدی نژاد و همراهانش واکنش نشان داد. رهبر جمهوری اسلامی ایران بی آنکه البته نامی از رئیس جمهوری پیشین ایران ببرد، گفت : کسانی که همۀ امکانات مملکت چه در گذشته و چه در حال در اختیارشان بوده نمی توانند علیه این یا آن نهاد و یا مسئول نظام اسلامی ادعا کرده و نقش اپوزیسیون را بازی کنند. آنان باید به گفتۀ رهبر جمهوری اسلامی پاسخگوی بیلان کار خود باشند.
رهبر حکومت اسلامی ایران که این سخنان را امروز در ملاقات با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور ایراد می کرد، گفت : "در جنگ باید حدس بزنید که دشمن می خواهد چه کار کند. امروز حدس زدن نیاز ندارد"، زیرا هزاران رسانه که به تعبیر علی خامنه ای "توپخانۀ دروغ پردازی" هستند همۀ تلاش شان این است که "مردم را ناامید و بدبین کنند."
خامنه ای در ادامۀ این سخن افزود : "متاسفانه در داخل هم گروهی، درست همان کار دشمن را ادامه می دهند."  این "گروه در داخل مردم را ناامید می کند، دروغ های شاخدار دشمن ساز را در ذهن مردم جا می اندازد" و برخی افراد را متهم می سازد. وی تصریح کرد که به همین دلیل او همواره خواستار اعمال مراقبت بر اینترنت و شبکه های اجتماعی بوده تا دشمن از طریق آنها هویت و موجودیت نظام اسلامی را به خطر نیاندازد.
رهبر جمهوری اسلامی ایران افراد این گروه را بی تقوا خواند و گفت "دین آنان هم سیاسی یا سیاسی کاری است." وی اضافه کرد که اینان در اظهارات شان "نه خدا، نه دین، نه انصاف را رعایت نمی کنند" و همان کار دشمن را که "بالا و پائین بردن فلان جناح یا فلان کس است" انجام می دهند. علی خامنه ای گفت : "اینکه فردی مکرر دستگاه ها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نیست، زیرا هر کودکی می تواند با سنگ شیشه ای را بشکند."
رهبر جمهوری اسلامی در انتقادهای تُند و بی پرده اش افزود که اینان "دشمن را به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان شاد می کنند؛ به خصوص کسانی که همۀ امکانات مدیریتی یا امروز دست شان است یا دیروز دست شان بوده، فرقی نمی کند؛ تمام امکانات دست این ها بوده یا هست و آن وقت به قول فرنگی مآبان نقش اپوزیسیون به خود می گیرند."
رادیو بین المللی فرانسه