به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، دی ۰۵، ۱۳۹۶

بازداشت معترضین در برابر وزارت کار

ضرب و شتم و دستگیری معترضین به ادامه زندان رضا شهابی و اسامی بازداشت شدگان امروز
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام ٬روز سه‌شنبه ۵ دی ماه ۹۶ خانم ربابه رضایی و ۳۷تن از دانشجویان و فعالان حقوق بشر نیز که برای همراهی ایشان برای رسيدگی به وضعيت وخيم زندانی سیاسی رضا شهابی به مقابل ساختمان وزارت كار رفته بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفته و توسط ماموران نیروی انتظامی و لباس شخصی ها دستگیر شدند.

وکیل رضا شهابی در این باره می‌گوید: در حال حاضر اعتراض آنها به حفظ جان زندانی بر اساس آیین‌نامه داخلی زندان است.
اسامی چند تن از بازداشت شدگان امروز علاوه بر همسر رضا شهابی به قرار زیر می باشد:
احسان محمدی، یاشار دارالشفا، امیرحسین محمدی فرد، پویا جانی پور، سیاوش امجدی، مهدی توپچی، محمد شباهتی، ریحانه انصاری، رومینا محسنی
رضا شهابی زندانی سیاسی و فعال کارگری که در وضعیت نامناسب جسمی در زندان رجایی شهر کرج محبوس می باشد طی روزهای اخیر دوبار در زندان سکته کرده است. پزشک زندان در رابطه با وضعیت جسمی این فعال کارگری گفته است که وی تحمل ادامه زندان را ندارد اما دستگاه قضاییه مانع از آزادی وی می شود.
شایان ذکر است که روز گذشته آقای هاشم خواستار طی فراخوانی اقشار مختلف مردم را دعوت به همراهی با خانم ربابه رضایی در مقابل وزارت کار کرده بود.
متن کامل فراخوان به شرح زیر می باشد:
آی آدمها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید، یک نفر در آب (زندان )دارد می سپارد جان
آهای حاکمان که به دروغ خدا خدا میکنید!! خدا از رفتار و کردار شما با ملت ایران بیزار است. چگونه خدا دوست دارد که کشور با این همه ثروت های خدا دادی در فقر و بیکاری و تورم واعتیاد و طلاق و کودکان کار وکودکان خیابانی ومردان و زنان کارتن خواب و گورخواب و کولبر و… باشد !!؟؟ چوب خدا صدا ندارد، بترسید از آن روزیکه این ملت به حرکت در بیاید،شما بهتر از ملت میدانید که چطور پرونده های سنگینی از جنایت و خیانت دارید! آن روز برای شما قیامت است.
دیگر ملت فهمیده که شما خیال شبانی نداشته بل گرگانی بودید در لباس میش!!. استبداد و دیکتاتوری شما برای ملت عریان و شناخته شده است.
چرا رضا شهابی کارگر سندیکایی اتوبوسرانی تهران را که شش سال حبسش را کشیده و تا کنون دوبار سکته کرده و پزشک نوشته که تحمل حبس نداشته و باید در بیرون از زندان معالجه شود را آزاد نمیکنید؟!
خانم ربابه ی رضایی همسر آقای شهابی فردا سه شنبه ۵ دی  ماه ۹۶ساعت ۱۰ صبح در جلو وزارت کار میخواهد اعتراضش را بگوش حاکمان برساند.
آهای مردم قهرمان تهران وحومه، کارگران – معلمان – پرستاران – ارتشی های با غیرت و غیر وابسته – بازاریان شریف و وطن پرست – دانشجویان ووو … همسر کارگر زندانی رضا شهابی خانم ربابه رضایی را تنها نگذارید.نشان دهید که ما همه اعضای یک پیکریم.
دست یکایک شما را از راه دور ، از شهر مشهد به گرمی قلب و تن تب دار رضا شهابی و همه زندانیان سیاسی عقیدتی محبوس در زندانهای کشور میفشارم.
سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان ایران-۴ دی ماه ۹۶