به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، دی ۰۸، ۱۳۹۶

پاسخ احمدی‌نژاد به خامنه‌ای:

اگر کسی مخالف رهبری بود باید بمیرد؟
محمود احمدی‌نژاد در بوشهر
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران روز پنج‌شنبه ۷ دی/ ۲۸ دسامبر در سفر به بوشهر گفت که اگر "رهبری" نظری داشت و شما نظر دیگری داشتی "باید بمیری؟" این اظهارات محمود احمدی‌نژاد یک روز پس از انتقاد علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دلیل "مخالف‌خوان" شدن  مسوولان سابق جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.
احمدی‌نژاد که دو روز پیش از سالگرد نهم دی 1388 به بوشهر رفته بود در فیلمی که از او منتشر شده در پاسخ به سوال یکی از ساکنان محلی که از او درباره دلیل عدم اطاعت از توصیه‌های رهبر جمهوری اسلامی می‌پرسد، با بیان اینکه آشکار کردن "اشتباهات و آسیب‌ها" به منزله کمک به رهبری است، همچنین گفت که رهبری خود گفته که به او انتقاد کنند.
همچنین وقتی از احمدی‌نژاد می‌پرسند که چرا با وجود منع واضح رهبر برای عدم شرکت در انتخابات به دلیل ایجاد "دو دستگی" در کشور، او باز هم در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ثبت نام کرد، چنین می‌گوید: " حالا ما نیامدیم، دو دستگی نشد؟"
وی همچنین با انتقاد از شخص سوال کننده درباره " عدم فکر کردن" از او پرسید: "رهبری به شما می‌گوید که فکر نکن؟ فکرت را تعطیل کن؟"
در هفته‌های گذشته محمود احمدی‌نژاد به مقامات قضائی ایران و همچنین رئیس مجلس ایران انتقادات شدیدی داشته است. روز چهارشنبه ششم دی ماه علی خامنه‌ای با اشاره تلویحی به احمدی‌نژاد و با انتقاد از کسانی که "یک دهه همه کاره کشور" بوده و اکنون "مخالف‌خوان" شده‌اند، در ادامه گفت: "اینکه برداریم همین‌طوری بی‌هوا این قوه و آن قوه را بدون هیچ تمییزی محکوم کنیم، اینکه هنر نیست. هر بچه‌ای می‌تواند سنگ بردارد و شیشه‌ها را بشکند."

رادیو بین المللی فرانسه