به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آذر ۲۴، ۱۳۹۶

پوتین: هدف مخالفان ترامپ نامشروع جلوه دادن کارهای اوست!


 پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز پنجشنبه ۱۴ دسامبر در آخرین کنفرانس خبری سال در پاسخ به سوالی در مورد پرونده 

ارتباط ترامپ - روسیه گفت: "این حرفها را مخالفان رئیس جمهوری آمریکا از خودشان درآوردند و هدفشان آن است که 

فعالیت‌های او را نامشروع جلوه دهند."

به گزارش بی بی سی، او که در پاسخ به سوال خبرنگار ای بی سی، شبکه تلویزیونی آمریکایی، صحبت می‌کرد گفت: 


"مخالفان (دولت) آمریکا به کسانی که به آقای ترامپ رای داده‌‎اند احترام نمی‌گذارند."

رئیس جمهوری روسیه در عین حال با اشاره به تنش‌های میان کره شمالی و آمریکا گفت که بعضی از اقدامات گذشته واشنگتن "تحریک‌آمیز" بوده است.

آقای پوتین گفت که این اقدامات منجر به نقض بسیاری از توافق‌ها از سوی کره شمالی شده و از طرفین درخواست کرد که "خویشتن‌داری" کنند.

رئیس جمهوری روسیه در آخرین کنفرانس خبری سال به موضوعات مختلف از جمله مخالفان دولت پرداخت و تاکید کرد که موفقیت او منجر به عدم کامیابی مخالفانش شده است.

او در بخشی از سخنان خود گفت: "مهم نیست که فقط در میدان‌های شهر سر و صدا کنند و در مورد رژیم صحبت کنند، مهم این است که پیشنهادی برای بهبود اوضاع ارائه دهند."

آقای پوتین در ادامه گفت: "بدون شک بسیاری از مردم ناراضی هستند اما مخالفان هیچ برنامه واقعی ندارند. آنها باید برنامه‌ای ارائه دهند که برای مردم قابل باور باشد."

این اولین سخنرانی عمومی آقای پوتین از چند هفته پیش است که اعلام کرد قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ماه مارس ۲۰۱۸ شرکت کند.در آغاز کنفرانس خبری آقای پوتین تاکید کرد که می‌خواهد به عنوان نامزد مستقل در این انتخابات شرکت کند.او گفت از زمانی که بر سر کار آمده "دستمزدها ۵ برابر شده و میزان مرگ و میر نوازادان به شدت کاهش یافته" به طوری که روند افت جمعیت معکوس شده است.