به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، اردیبهشت ۰۲، ۱۳۹۸

جبهه ملی ایران در بیانیه‌ای حضور شبه‌نظامیان بیگانه را محکوم کرد

«حضور نیروهای بیگانه تحت هر عنوانی در داخل کشور مردود است»

هموطنان عزیز! ملّت بزرگ ایران

در طلیعه بهار  ۱۳۹۸، سیل خروشان و ویرانگر ، چندین استان و شهر و روستای میهن عزیزمان را درهم نوردید و در این سوانح هولناک صد ها هزار ایرانی خانه و زندگی و کاشانه و کشتزار های خود را از دست دادند .

صرف نظر از اینکه بسیاری از این حوادث دردناک با دور اندیشی و پیش‌بینی و برخوردهای علمی و کارشناسانه، قابل پیش‌گیری ویا حداقل قابل تعدیل می‌بود و صرف‌نظر از اینکه مسئولان جمهوری اسلامی که تمام دارایی‌ها و امکانات مالی وتدارکاتی کشور را در اختیار دارند در یاری‌رسانی به هموطنان مصیبت زده ما، نهایت بی‌کفایتی و کم‌توجهی خود را به وضوح به نمایش گذاشتند. 
علاوه بر آن، در روزهای اخیر در اقدامی تأسف‌بارتر بر خلاف عقل و منطق و در تضاد با قانون اساسی، نیروهای شبه‌نظامی خارجی مانند حشدالشعبی و النجباء عراق، فاطمیون افغان و زینبیون پاکستان را به عنوان کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به داخل خاک ایران آوردند و این در شرایطی اتفاق می‌افتد که بسیاری از ایرانیان وطن‌دوست در سراسر کشور که آماده یاری‌رسانی به هموطنان مصیبت زده خود بوده و هستند، از رفتن به مناطق سیل‌زده و کمک‌رسانی منع و جلوگیری می‌شوند .

آیا حضور این نیروهای شبه نظامی بیگانه که خشم همگانی ملت ایران را بر انگیخته است چه انگیزه و اهدافی را دنبال مینماید؟ آیا چه ضرورتی برای ورود این نیروها با یونیفرم و پرچم بیگانه به داخل خاک ایران وجود داشته است؟

جبهه ملی ایران حضور نیروهای نظامی و شبه نظامی بیگانه را در داخل کشور، با هر مستمسک و تحت هر عنوان، مخالف قانون اساسی و مصالح و امنیت ملی می‌داند و آن را اقدامی نابجا و مردود می شمارد و خواهان پایان دادن هرچه زودتر به این حرکت نسنجیده می‌باشد .

اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ 

تهران – شورای مرکزی جبهه ملی ایران