به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، اردیبهشت ۰۴، ۱۳۹۸

گوشی‌ تاشوی سامسونگ پیش از ارائه به بازار جمع‌آوری شد

شرکت سامسونگ اعلام کرد نمونه‌ گوشی‌های تازه خود را که برای کیفیت‌سنجی در اختیار کارشناسان فناوری قرار گرفته بود جمع‌آوری می‌کند. در پی انتشار گزارش‌هایی از شکستن صفحه گوشی گلکسی فولد، مسئولان این شرکت روز سه‌شنبه عرضهٔ این گوشی به بازار را به تعویق انداختند.

گلکسی فولد، نخستین گوشی هوشمند سامسونگ با صفحه لمسی تاشو، ابتدا بنا بود روز ۲۶ آوریل (ششم اردیبهشت) در آمریکا روانه بازار شود اما شماری از کارشناسان و روزنامه‌نگاران حوزه فناوری موبایل که از چند روز پیش نمونه‌ای از این گوشی را برای آزمایش و اظهارنظر حرفه‌ای درباره آن دریافت کرده بودند گزارش‌هایی منفی درباره آن منتشر کردند.

برخی از منتقدان نوشتند تنها بعد از یک روز استفاده از گوشی، صفحهٔ نمایش تاشوی آن ترک خورده، قوس برداشته یا تصویر آن دچار پرش می‌شود.

شرکت سامسونگ که موقتا و برای مدت نامعلومی توزیع این گوشی را به تعویق انداخته است اعلام کرد بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ایراد فنی احتمالا به ضربه‌ای مربوط می‌شود که به روی نقاطی از لولای صفحه گوشی وارد شده است.

در ماه مارس سامسونگ ویدیویی تبلیغاتی منتشر کرده بود که در آن رُباتها گوشی گلکسی فولد را برای آزمایش ۲۰۰ هزار بار باز و بسته می‌کردند.

دی.جی کو، مدیر بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات سامسونگ بارها اعلام کرده است که گوشی‌های تاشو، آینده صنعت موبایل را در اختیار خواهند داشت.

شرکت سامسونگ ضمن اطلاع‌رسانی به مشتریانی که این گوشی را پیش‌خرید کرده‌اند به آنان اطمینان داده است که اولویت آنها برای دریافت گوشی محفوظ است و این شرکت ظرف دو هفتهٔ آینده چگونگی ارسال گوشی را به آنان اعلام خواهد کرد.

یورونیوز