به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۸

هاشم خواستار: پیام روز معلم و فراخوان گردهمایی سراسری ۱۲ اردیبهشت

 تا جمهوری اسلامی برجاست، مشکلی از ملت ایران حل نخواهد شد
هاشم خواستار
بخاطر تمام بی عدالتی ها و تبعیض های اموزشی ،حقوقی ومعلمان زندانی و ...در 12 اردیبهشت 98 در جلو ادارات کل و شهرستان ها در ساعت 10 صبح تجمع می کنیم تا اعتراضمان را بگوش حاکمان بی مسئولیت برسانیم.

در این مقاله میخواهم اندکی از نقش و رسالت معلمان در رساندن ملت بزرگ ایران به بالاترین و بزرگترین حقش که همان ازادی و دموکراسی باشد بنویسم که تنها با رسیدن به این هدف بزرگ،معلم نیز به حقوق صنفیش خواهد رسید.

همه میدانند و میدانیم که حکومت در بن بست تمام عیار گرفتار است و تحت هیچ شرایطی نمی تواند از این بن بست رهاشود. بقول دکترخلبان پاسدار قالیباف که زمانی میخواست دانشجویان را گاز انبری نابود کند، حکومت در داخل گازانبری که یک طرفش تحریم های جامعه ی جهانی به رهبری امریکا و در طرف دیگر فشار و اعتراضات ملت است گرفتار شده است و به هیچ عنوان راه دررویی برای حکومت وجود ندارد.تنها یک راه وجود دارد و ان تسلیم شدن به یک انتخابات آزاد یعنی تسلیم به رای ملت ایران که در ان صورت این حاکمان در قدرت نخواهند بود و تمام تحریم ها و بحران ها از بین خواهد رفت.

همکاران گرامی امروز سخن از فعالیت صنفی چه معنایی دارد؟ مگر اقایان اسماعیل عبدی ،بهشتی لنگرودی ،عبدالرضا قنبری ، محمد حبیبی ، روح الله مردانی و... به غیر از فعالیت صنفی کاردیگری کرده اند که در زندان هستند؟همکاران گرامی تا مشکل سیاسی کشور که همان آزادی و دموکراسی باشد حل نشود مشکل هیچ صنف و قشری از ملت ایران حل نخواهد شد و ادامه ی این حکومت بر مشکلات و تبعیضات و بحران ها و بر فقر و فلاکت ملت خواهد افزود.

بنابراین ابتدا باید مشکل سیاسی کشور حل شود تا کشور توسط افراد کاردان و لایق اداره گردد.در ان صورت ،شرایط یکسان برای رشد و شکوفایی تمام کودکان ایران از هر قبیله و مذهبی که باشند فراهم و بر اساس شایسته سالاری بدون لحاظ شدن دین و مذهبشان به بالاترین مقامات کشوری و لشکری خواهند رسید.ممکن است با ازادی و دموکراسی یک شبه نتوان تمام تبعیضات را از بین برد اما با داشتن ازادی و دموکراسی حکومت به سمت رفع تبعیض پیش خواهد رفت.

مثلا سپاه طی 40 سال در سایه ی استبداد و دیکتاتوری توانسته در تمام شئونات سیاسی و اقتصادی کشور نفوذ و بهترین مدارس را برای خود بسازد، در حالیکه تعداد زیادی از فرزندان ما هنوز در کپر و یا طویله ی گوسفند در بلوچستان تحصیل میکنند.
در یک حکومت منتخب ملت ،تمام مدارس در سرتاسر کشور،4 سال زمان میبرد که ساختمان و امکانات اموزشی از یک استاندارد و شرایط یکسان برخوردار شود بودجه ی ان در این مدت باید نامحدود و بدون رقم و عدد از پیش تعیین شده باشد تا در اسرع وقت به هدف مورد نظر برسد.(چند روز پیش در همایش خیران مدرسه ساز بصورت اتفاقی دعوت شدم و فیلمی از کودکان را نمایش دادند که بچه ها کفش های پاره داشتند و کفش ها دهان باز کرده و فریاد میزدند ننگ بر شماحاکمان غارتگر ثروت های ملی).

از طرفی همیشه تمام حکومت های دیکتاتوری و استبدادی برای بقا وتداوم حیاتشان ، بحران در کشور درست میکنند تا بتوانند به بهانه ی بحران ملت را سرکوب کنند ولی اگر نمایندگان واقعی مردم در قدرت باشند نه تنها بحرانی درست نمی شود بلکه در صورت تشکیل بحران، تلاش میکنند که بحران را به نفع ملت به بهترین نحو حل و فصل کنند.
بحران گروگان گیری کارکنان سفارت امریکا با یک اشاره ی اقای خمینی در نطفه خاموش میشد و امروز وارثان اقای خمینی با بزرگترین بحران روبرو نبودند.
بحران جنگ، با دست کشیدن اقای خمینی از کینه ی شخصی نسبت به صدام حسین و تعریف و تمجید از همسایگان،برای صدور انقلاب وارد جنگ خانمان سوز 8ساله نمی شد.
بحران تعطیلی دانشگاه ها تحت عنوان انقلاب فرهنگی ،بعد از سه سال که دانشگاه ها باز شد،دانشجویان و اساتید فهمیدند هزاران نفر اعدام ،زندان ، اخراج و یا فراری شده اند. دانشجویان جرأت نداشتند به همدیگر سلام کنند،چرا که ممکن بود هر آن یکی از انها دستگیر وبگویند دوستانت چه کسانی هستند.

بحران سرکوب ازادی های احزاب و سازمان ها و نشریات و در راس ان سازمان مجاهدین خلق ایران (میگویم در راس آن سازمان مجاهدین خلق چون اندکی بعد از انقلاب 57 بگیر وببند و بکش اعضاء سازمان مجاهدین خلق شروع شد) تا بتوانند مجاهدین را در فاز مسلحانه قرار دهند تا بهانه ای داشته باشند که انها را سرکوب کنند.

 مقایسه کنید با طالبان در افغانستان که چون امریکا،علیرغم 15 سال جنگ با انها نتوانست انها را نابود کند از در مذاکره با انها درامده تا شاید راضی شوند بصورت یک حزب سیاسی در چهارچوب قانون اساسی افغانستان فعالیت کنند.(نابودشدن برج های دوقلو و پنتاگون توسط القاعده متحد طالبان که پایگاهشان در آن زمان افغانستان بود صورت گرفت.)همینطور در هندوستان مهاتما گاندی رهبر هند ترور و بعد خانم ایندیراگاندی نخست وزیر هند ترور شد و باز بعد ها راجیو گاندی نخست وزیر و فرزند ایندیرا گاندی ترور شد اما هند راهش را که همان ازادی و دموکراسی باشد ادامه داد هند بزودی از قطبهای نظامی و اقتصادی دنیا خواهد شد. 
در حالیکه بگفته ی بازجوی همبندیم اقای محمد میرزایی سازمان مجاهدین با تمام این بگیر و ببندها و اعدام ها نه تنها ضعیف تر نشده که قوی تر هم شده است.

دموکراسی همیشه به دنبال گفتگو است واصلا به دنبال جنگ نیست چرا که برای جان انسان ها ارزش قائل است اما حکومت های ایدئولوژیک همچون حکومت ایران ، تصور میکنند که خدا اسمان را شکافته و انها را بر روی زمین فرستاده و حرف هایشان وحی منزل است.

اگر اقای خمینی خدعه نمی کرد و به آزادیهای مشروع و قانونی ملت احترام می گذاشت امروز همچون ماندلا و گاندی قهرمان بود.قهرمان همیشه ی تاریخ نه قهرمان حاکمان غارت گر فعلی ایران که تاریخ او را در کنار هیتلرو اقامحمد خان قاجار و چنگیز خان مغول جای خواهد داد.
بحران ادامه ی جنگ که منجر به خوردن جام زهر توسط اقای خمینی شد.
بحران قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان 67 که هولوکاست ایران است.
بحران حکم اعدام سلمان رشدی و صدها بحران کوچک و بزرگ دیگر که همه توسط اقای خمینی و حکومتش بوجود امد و هیچکدام از انها را نتوانست به نفع ملت حل کند.
اقای خامنه ای هم ادامه دهنده ی راه اقای خمینی است.

بحران انرژی اتمی ،بحران جنبش سبز (مهندسی انتخابات درون حکومتی)،بحران صدور استبداد مطلقه به سوریه و یمن و لبنان و عراق و افغانستان، بحران ترورهای داخل و خارج کشور،بحران اختلاس ها و فسادها و رانت ها، بحران سرکوب دراویش گنابادی ،بحران سرکوب مولوی های اهل سنت و تخریب مسجد شیخ در مشهد، بحران اعدام و زندان کشیشان و نوکیشان مسیحی، بحران اعدام و زندان بهایییان، بحران زلزله زدگان سرپل ‌ذهاب،بحران جنگل خواری و مسیل خواری و محیط زیست و در نتیجه بحران سیلزدگان ،بحران بیکاری و تورم، بحران فرار مغزها،بحران بوروکراسی ناکارامد و هزاران بحران دیگر که در پایان به بحران تحریم که رژیم در ان گرفتار است اشاره ای میکنم،این بحران ها هزاران ملیارد دلار برای ملت ایران هزینه داشته و جان میلیون ها انسان گرفته شده است که به اندازه ی سر سوزنی برای ملت ایران و خاورمیانه و جهان سود نداشته است.

ملت ایران از خودش میپرسد چرا امریکا و جامعه ی جهانی کشورهای ازاد و دموکراتیک را تحریم نمیکند؟چرا فقط کشورهای استبدادی همچون ایران و کره ی شمالی و سوریه و ونزوئلا و روسیه را تحریم می کنند؟ کجای دنیا استبداد از نوع شاهی و جمهوری و مذهبی و کمونیستی برایش ارزش شده است که این کشورها از ان جمله ایران استبداد مذهبی را می خواهد صادر کند؟
خوشبختانه ملت ایران به اگاهی رسیده و هیچگونه حمایتی از حکومت ترور و نامشروع و غیر قانونی ایران در مجادله با جامعه ی جهانی به رهبری امریکا نمی کند.

باز میگویم که اگر امروز در ایران انتخابات ازاد و دموکراتیک برگزار شود فردا تمام تحریم ها برداشته می شود.مردم به این نتیجه رسیده اند که اقای خامنه ای ملت ایران را به گروگان گرفته و در زندانی به مساحت ایران نگهداری میکند.

همکاران گرامی سلاح حکومت های استبدادی و دیکتاتوری ایجاد بحران و ایجاد ترس و وحشت است تا بتواند به بقایش ادامه دهد. زمانیکه ملت ها بتوانند برجو خفقان و وحشت غلبه کنند،پایان عمر دیکتاتور فرا می رسد.
هرگونه تجمع و اعتصاب و اعتراض منجر به شکستن جو خفقان و وحشت شده و ما را یک قدم به ازادی و دموکراسی نزدیکتر می کند.بنابراین برای اینکه با حداقل هزینه به آزادی ودموکراسی برسیم در روز 12 اردیبهشت ،روز معلم شهیددکتر خانعلی در ساعت 10 صبح در جلو ادارات کل و ادارات شهرستان ها گرد هم امده تا اعتراضمان را بخاطر بیعدالتی های اموزشی و حقوقی و... به گوش حاکمان بی مسئولیت برسانیم.

 ایران، مشهد

سید هاشم خواستار، نماینده ی معلمان آزاده ی ایران
5 اردیبهشت 98