به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیشنبه، اردیبهشت ۰۷، ۱۳۹۸

سفارت آمریکا در بغداد:

 خامنه‌ای 200 میلیارد دلار ثروت دارد
سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد روز جمعه 26 آوریل 2019 در گزارشی ثروت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، را 200 میلیارد دلار برآورد کرد.

در بیانیه‌ای که در صفحه فیس‌بوک سفارت آمریکا در عراق منتشر شد آمده که فساد در همه اجزای رژیم ایران، از راس هرم گرفته تا قاعده آن، فراگیر شده است.

این سفارت همچنین اعلام کرد چهل سال پس از «حکومت آخوندها» و در زمانی که بسیاری از افراد ملت ایران به دلیل اوضاع اقتصادی ناگوار در زیر خط فقر زندگی می‌کنند، دارایی‌های رهبر ایران به تنهایی 200 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

پیش از این رویترز در گزارشی درباره روحانیون ثروتمند، از خامنه‌ای به عنوان کسی یاد کرد که با 95 میلیارد دلار در صدر این فهرست قرار می‌گیرد. این مقدار سی برابر بیشتر از دارایی‌های محمد رضا پهلوی شاه سابق ایران است؛ شاهی که به بهانه مبارزه با فقر، حکومتش سرنگون شد.

یک مقام آمریکایی روز پنج‌شنبه گفت که تحریم‌های وضع شده علیه ایران، این کشور را از 10 میلیارد دلار درآمد نفتی محروم کرده‌اند.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران و مشاور سیاست‌های خارجی آمریکا، در تماس تلفنی با خبرنگاران گفت که آمریکا همه معافیت‌ها برای خرید نفت از ایران را لغو می‌کند. هوک از همه کشورها خواست از آغاز ماه می به وارادت نفت از ایران پایان دهند و گرنه جریمه خواهند شد.

منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی