به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، بهمن ۰۳، ۱۳۹۹

اکانت توییتری که پوستر سایت خامنه‌ای درباره تهدید ترامپ به «انتقام حتمی» را منتشر کرد، تعلیق شد

 شبکه اجتماعی توییتر، یک اکانت که به عنوان اکانت وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار علی خامنه‌ای معرفی شده بود و با انتشار یک پوستر، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا را به «انتقام حتمی» تهدید کرده بود، معلق کرده است.

در پوستری که پنج‌شنبه شب در این اکانت (@khamenei_site) منتشر شد، تصویری از دونالد ترامپ در حال بازی گلف و در حالی که سایه یک پهپاد روی زمین بازی گلف دیده می‌شود، طراحی و بالای آن تیتر «انتقام حتمی است»،‌ درج شده بود.

در این پوستر همچنین به نقل از رهبر جمهوری اسلامی آمده است که «انتقام حتمی است قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقام‌شان را پس بدهند».

در توضیحی که مقام‌های شبکه اجتماعی توییتر به خبرگزاری رویترز داده‌اند، تاکید کرده‌اند که انتشار این پوستر نقض قوانین این شبکه اجتماعی است ولی اکانتی که این پوستر را منتشر کرده است، اکانت جعلی بوده است.
نمایی از پوستری که سایت خامنه‌ای درباره تهدید دونالد ترامپ به انتقام منتشر کرده است
این موضوع در حالی مطرح می‌شود که توییت منتشر شده در این اکانت، دیشب توسط اکانت توییتر رهبر جمهوری اسلامی بازنشر شد و پوستر تهدید دونالد ترامپ در سایت KHAMENEI.IR نیز منتشر شده است.

دفتر حفظ و نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی توسط مسعود خامنه‌ای، فرزند علی خامنه‌ای، اداره می‌شود و مسئولیت اداره سایت KHAMENEI.IR و انتشارات انقلاب اسلامی را بر عهده دارد.

دولت ایران پیش از این دونالد ترامپ را به اتهام «صدور دستور و راهبری» عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه تحریم کرده و خواستار محاکمه قضایی او شده است.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی برون‌مرزی سپاه پاسداران، بامداد ۱۳ دی ۹۸ همراه با ابومهدی المهندس، از اعضای بلندپایه گروه حشدالشعبی، در بغداد در حمله پهپادی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کشته شد.

ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی، روز ۱۸ دی دست‌کم ۱۲ موشک به پایگاه عین‌الاسد و یک پایگاه دیگر در اربیل محل حضور نیروهای آمریکایی شلیک کرد، ولی می‌گوید که به دنبال گرفتن «انتقام سخت» از آمریکا است.

رادیو فردا