به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، فروردین ۱۰، ۱۳۹۳

اینان می‌خواهند مجلس خبرگان رهبری را تصرف کنند

هشدار جنتی نسبت به توطئۀ عزل رهبر
احمد جنتی دبیر شورای نگهبان

هر چند دبیر شورای نگهبان نگفت که منظور او از «سنگر اول» چیست، اما توضیحات و اشارات بعدی وی جای تردید باقی نمی گذارد که منظور آیت الله احمد جنتی، دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی بوده است.
احمد جنتی سپس اضافه نمود که «مجلس خبرگان به ستون اصلی حکومت اسلامی یعنی ولایت فقیه مربوط است و عده‌ای می‌خواهند با تصرف این سنگر مقاصد فاسد خود را دنبال کنند».
دبیر شورای نگهبان سپس تصریح کرد که مجلس خبرگان در معرض توطئه ای خطرناک از سوی کسانی قرار گرفته که به گفتۀ احمد جنتی دارای پول و قدرت اند. وی گفت که اینان می‌خواهند مجلس خبرگان رهبری را تصرف کنند زیرا این مجلس تنها نهادی است که می تواند رهبری را کنترل کند.
احمد جنتی سپس ادعا کرد که هدف طراحان توطئۀ فتح مجلس خبرگان عزل رهبری یا بی کفایت خواندن و یا محدود کردن قدرت و اختیارات اوست. دبیر شورای نگهبان در ادامه از 400 هزار ناظر شورای نگهبان و همچنین بستگان و خانواده‌هایشان خواست که در شناسایی و شناخت این توطئه، شورای نگهبان را یاری دهند.
احمد جنتی، سپس با اشاره به معترضان به نتیجۀ دهمین انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر گفت که این معترضان مستحق اعدام بودند و نظام اسلامی به دلیل مصلحت اندیشی از اعدام آنان صرف نظر کرد. 

احمد جنتی در سخنانش نظام بانکی ایران را نیز به رباخواری متهم کرد و از مردم خواست که از سپردن پول های خود به بانک ها و گرفتن وام از آنها خودداری کنند و در صورت نیاز به وام به صندوق های قرض الحسنه روی آورند.

وی سپس خطاب به مردم گفت : "تا می توانید از بانک ها وام نگیرید و پول خود را به بانک ها نسپارید و پول خود را به افراد امن و کاسب بسپارید تا به وسیله اش تولید کنند." 

احمد جنتی از اظهار نظر در مورد مذاکرات هسته ای ایران خودداری و وانمود کرد که او و رهبر جمهوری اسلامی از جزئیات مذاکرات هسته ای بی اطلاع هستند و رهبر جمهوری اسلامی با تعیین خط قرمزها به تیم مذاکره کنندۀ ایرانی اختیار داده که تصمیمات درست را بگیرد. 
منبع: رادیو فرانسه