به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، دی ۲۶، ۱۳۹۰

بشار اسد فرمان عفو عمومي صادر كرد
 بشار اسد و علی عبدالله صالح پس از دیدن صحنه کشته شدن قذافی! 
 رئيس جمهوري سوريه روز يكشنبه با صدور حكمي اعلام عفو عمومی کرد. در حکم جدید بشار اسد، تمامي كساني كه طي ‌١٠ ماه گذشته و در جريان درگيري‌هاي اين كشور جرايم مختلفي مرتكب شده بودند مشمول عفو شده اند.
به گزارش خبرگزاریها، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، براساس اين حكم، بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه تمام كساني را كه به دليل ارتكاب جرم در زمان درگيري‌ها در سوريه از تاريخ ‌١٥/٣/٢٠١١ تا ‌١٥/١/٢٠١٢ بازداشت شده‌اند، مشمول عفو كرده است.
در اين حكم آمده است: تمام كساني كه سلاح‌ بدون مجوز در اختيار دارند، چنانچه تا تاريخ ‌٣١/١/٢٠١٢ سلاح خود را تحويل دهند، عفو مي‌شوند. همچنين كساني كه براساس قوانين كيفري نظامي فرار كرده‌اند بخشيده مي‌شوند، البته چنانچه تا ‌٣١/١/٢٠١٢ خود را تسليم كنند.
قرار است اين حكم بشار اسد در روزنامه‌هاي رسمي اين كشور منتشر شود.
صدور فرمان عفو عمومی در سوریه در حالی صورت گرفته که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل که به لبنان سفر کرده از بشار اسد خواسته تا کشتار مردم را متوقف کند. وی گفت انقلاب ها در جهان عرب نشان داد که مردم دیگر حکومت های خودکامه را قبول نمی کنند.
همچنین این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که به گزارش الجزیره شیخ حمد بن خلیفه شیخ قطر می گوید که دنیای عرب باید نیروی نظامی به سوریه بفرستد تا از کشتار مردم که به گفته سازمان ملل تا اینجا بالغ بر 5 هزار نفر بوده جلوگیری کند. او در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا بعنوان اولین رهبر کشور های عربی در اتجادیه عرب اعلام داشت برای جلوگیری از کشتار مردم سوریه توسط بشار اسد می بایست نیروی نظامی خارجی به آنجا فرستاد. او همچنین گفت دنیا نیز باید از این مردم حمایت کند.
گفتنی ست که این اولین بار نیست که  بشاراسد در سوریه فرمان عفو عمومی صادر می کند.