به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، دی ۰۴، ۱۳۹۷

شیخه لطیفه، دختر فراری حاکم دبی در خانه است

شیخه لطیفه، دختر حاکم دبی و نخست وزیر امارات
خبرگزاری دولتی امارات عکس‌هایی از دختر حاکم دبی منتشر کرده که نشان می‌دهد او زنده است و با خانواده‌اش زندگی می‌کند. این عکس‌ها بعد از ماه‌ها بی‌خبری از شیخه لطیفه منتشر می‌شود.

شیخه لطیفه چند ماه پیش تلاش کرد با کمک دوستانش از دبی فرار کند و به هند پناهنده شود، اما او را در میانه راه پیدا کردند و به خانه بازگرداندند. از آن زمان دوستان و حامیان شیخه لطیفه از او بی‌خبر هستند. برخی دوستانش گمان می‌کردند که شاید او را کشته باشند.

به گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، یک شبکه خبری دولتی امارات دوشنبه سوم دی در بیانیه‌ای گفت که شیخه لطیفه «در خانه است و با خانواده‌اش در دبی زندگی می‌کند»
پدر شیخه لطیفه، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نخست وزیر امارات است. دولت امارات گفته شیخ لطیفه روز ۱۵ دسامبر با ماری رابینسون، کمیسیونر سابق حقوق بشر در سازمان ملل دیدار کرد. این دیدار به درخواست خانواده شیخه لطیفه انجام شده و در عکسهای این دیدار هر دوی آنها در حال لبخند زدن به دوربین در جایی شبیه به خانه هستند.
شیخه لطیفه قبل از فرارش ویدئویی ضبط کرده بود و در آن از سالهای طولانی حبس و آزار در خانه شکایت کرده بود.
لطیفه ۳۳ ساله، پیش از فرار به طور منظم تمرین غواصی کرده بود تا خود را به عمان و از آنجا با یک قایق به هند برساند. در نهایت، یکی از دوستان صمیمی‌اش، به همراه یک جاسوس سابق فرانسه به او کمک کردند تا با یک قایق از دبی فرار کند. اما قایق آنها شناسایی شد و گروهی کوماندو به آنها یورش بردند، لطیفه را در راه ساحل هند باز پس گرفتند و با خود به امارات بازگرداندند.
در ماه‌های بی‌خبری از سرنوشت لطیفه، در شبکه‌های اجتماعی کمپین‌هایی نظیر «دوستان لطیفه»، «لطیفه را آزاد کنید» در حمایت از او به راه افتاده است.
رادیو زمانه