به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، آذر ۳۰، ۱۳۹۷

ترامپ: ایران بابت خروج آمریکا از سوریه خوشحال نیست

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد، به رغم آنچه اخبار جعلی می گوید، ایران، روسیه، سوریه و بسیاری کشورهای دیگر از خروج آمریکا از سوریه خوشحال نیستند، زیرا مجبورند بدون کمک واشنگتن با داعش بجنگند.

به گزارش ایرنا، ترامپ در حالی این ادعا را در مورد ایران مطرح کرده که به اعتقاد بسیاری از ناظرین سیاسی، وی با این بیان به طور عملی مبارزه ایران با تروریسم را مورد تایید قرار داده و جمهوری اسلامی ایران را در صف مقدم مبارزه با تروریسم داعش در سوریه دانسته است. 

رئیس جمهور آمریکا در چند توئیت در دفاع از تصمیم خود برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه بر آمد و گفت که این تصمیم، امر غریبی نیست. 

ترامپ اولین توئیت خود در ارتباط با این مساله را چنین آغاز کرد: خروج از سوریه، مساله عجیبی نبود. من طی سال ها برای آن جنگیده ام و شش ماه قبل وقتی می خواستم به طور رسمی این کار را انجام دهم، با حضور طولانی تر (در سوریه) موافقت کردم. روسیه، ایران، سوریه و کشورهای دیگر، دشمن محلی داعش هستند. ما کارمان را آنجا انجام دادیم. وقت بازگشت به خانه و ساختن دوباره (کشور) است. 

ترامپ در توئیتی دیگر پرسش وار افزود: آیا ایالات متحده آمریکا می خواهد پلیس خاورمیانه باشد، هیچ چیز عایدش نشود، اما جان هایی گرانبها و تریلیون ها دلار برای محافظت از دیگرانی هزینه کند که تقریبا در همه موارد قدردان آنچه ما انجام می دهیم، نیستند؟ آیا ما می خواهیم برای همیشه آنجا باشیم؟ زمان آن رسیده است که دیگران بجنگند. 

رئیس جمهوری آمریکا توییت بعدی خود در ارتباط با همین موضوع را اینگونه آغاز کرد: روسیه، ایران، سوریه و بسیاری کشورهای دیگر به رغم آنچه اخبار جعلی می گویند، از بابت خروج آمریکا خوشحال نیستند، زیرا اکنون باید بدون ما با داعش و سایرین که از آنها نفرت دارند، مبارزه کنند. من مقتدرترین ارتش جهان را می سازم. داعش به ما ضربه بزند، محکوم به فناست.
خبرگزاری ایرنا