به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، آذر ۳۰، ۱۳۹۹

عموی پویا بختیاری به "پنج سال حبس" محکوم شده است

 منوچهر بختیاری، پدرپویا بختیاری، یکی‌ از جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ اعلام کرد، برادرش مهرداد بختیاری به پنج‌ سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.
منوچهر بختیاری در کنار مادر و برادرش
پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ می‌گوید، برادرش مهرداد بختیاری روز پنج‌شنبه ۲۷ آذرماه بعد از ۴۷ روز بازداشت توسط دادستانی آزاد شده است.

منوچهر بختیاری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام افزود، برادرش به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

او در مورد جزئیات این حکم و اتهامات منتسب به مهرداد بختیاری توضیحی نداده است.

پویا بختیاری در ۲۵ آبان ۹۸ در فاز چهار مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. پدرش که به کشته شدن پسرش اعتراض داشت آخرین بار در ۱۵ آذر سال جاری پس از نزدیک به پنچ ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

او که در اعتراض به کشته شدن پسرش بارها اقدام به انتشار پیام در شبکه‌های اجتماعی و همچنین مصاحبه کرده بود پیش از این نیز در سوم دی‌ماه ۹۸ پیش از برگزاری مراسم چهلم پسرش به همراه ناهید شیرپیشه، همسر و چند عضو خانواده‌‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چندی آزاد شده بود.

آبان‌ماه امسال بی‌بی زهرا بختیاری با انتشار ویدئویی از بازداشت مهرداد بختیاری، پسرش توسط نیروهای امنیتی در تهران و انتقال او به مکانی نامعلوم خبر داد.

منوچهر بختیاری بعد از کشته شدن پسرش گفته بود، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

عفو بین‌الملل تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه را دست‌کم ۳۱۴ نفر و خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در داخل دولت ایران قربانیان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده‌اند.

دویچه وله فارسی