به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۰۵، ۱۴۰۰

رسما اعلام شد: حذف لاریجانی، جهانگیری و احمدی نژاد

 وزارت کشور فهرست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 را اعلام کرد. براساس این فهرست شماری از چهره ها از جمله علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری و محمود احمدی نژاد تایید نشده اند. همچنین افراد دیگری با سوابق مهم از جمله علی مطهری، آخوندی، شریعتمداری و پزشکیان نیز رد صلاحیت شدند.

شب گذشته (دوشنبه شنب) این فهرست به صورت غیررسمی اعلام شده بود. 

فهرست رسمی کاندیداها اینگونه است: 

۱. سید ابراهیم رئیسی

۲. محسن رضایی

۳. محسن مهرعلیزاده

۴. سعید جلیلی

۵. علیرضا زاکانی

۶. عبدالناصر همتی

۷. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

بیانیه علی لاریجانی پس از رد صلاحیتش

علی لاریجانی پس از رد صلاحیت در بیانیه‌ای تاکید کرد: حال آنکه روند انتخابات اینگونه رقم زده شد، بنده وظیفه خویش را در پیشگاه الهی و ملّت عزیز انجام داده‌ام و راضی به رضای الهی هستم و از همه کسانیکه در این مدّت کوتاه، ابراز لطف فرمودند، سپاسگزارم و امیدوارم برای اعتلای ایران اسلامی، در انتخابات حضور یابید.


به گزارش ایلنا، بیانیه علی لاریجانی پس از رد صلاحیت به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم


ملّت عزیز و عظیم‌الشأن ایران


در این دوره از انتخابات، بر حسب وظیفه اسلامی، ملّی و انقلابی و بر اساس تأکید رهبر معظّم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور حداکثری در انتخابات و توصیه مراجع عظام تقلید و برخی صاحب‌نظران دانشگاهی و اقشار مختلف مردم، لازم دیدم برای خدمتگزاری به ملّت، به صحنه انتخابات وارد شوم. با حمایت شما عزیزان بخصوص نخبگان جامعه، برای رفع مشکلات پیش روی ملّت، عزمی راسخ داشتم؛ اما حال آنکه روند انتخابات اینگونه رقم زده شد، بنده وظیفه خویش را در پیشگاه الهی و ملّت عزیز انجام داده‌ام و راضی به رضای الهی هستم و از همه کسانیکه در این مدّت کوتاه، ابراز لطف فرمودند، سپاسگزارم و امیدوارم برای اعتلای ایران اسلامی، در انتخابات حضور یابید.


بنده خدا


علی لاریجانی


۱۴۰۰/۳/۴