به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادییکشنبه، خرداد ۰۲، ۱۴۰۰

داستان عکس جنجالی در اسپانیا؛ وقتی لونا مهاجر سنگالی را در آغوش گرفت

 

لونا آر. یکی از نیروهای داوطلب صلیب سرخ پس از انتشار عکسی هدف موجی از حملات نژادپرستانه قرار گرفت. در این عکس لونا تنها اقدام به آرام کردن مردی مهاجر کرده است.

نیروی داوطلب صلیب سرخ اسپانیا در این عکس یک مرد مهاجر سنگالی را که در حال گریه است در آغوش گرفته است. این دختر ۲۰ ساله ابتدا به او آب می‌دهد و سپس او را در آغوش می‌گیرد تا به این روش به او دلداری دهد.

این مهاجر یکی از ۸ هزار نفری است که از روز دوشنبه گذشته و تنها در ۴۸ ساعت از مراکش به سئوتای اسپانیا رسیده‌اند.

انتشار این عکس تبعات زیادی را برای لونا به دنبال داشت و او قربانی آزار و اذیت‌های آنلاین شد. این دختر امدادگر مجبور شد حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را ببندد.

طبق گزارش بخش اسپانیایی بی‌بی‌سی این دختر جوان هدف توهین‌های نژادپرستانه به ویژه از سمت جناح راست افراطی اسپانیا قرار گرفته است.

وی در گفت‌وگو با شبکه‌ اسپانیایی آرتی‌وی‌ای با بیان این که توهین کنندگان می‌دانستند که دوست پسر او سیاه پوست است گفت: «آن‌ها مرتب به من توهین کردند و حرف‌های وحشتناک و نژادپرستانه زدند.» وی افزود: «در آغوش گرفتن فردی که دچارعجز شده و نیازمند کمک است، طبیعی‌ترین چیز در جهان است.»

ایزابل برازئو، سخنگوی صلیب سرخ سئوتا گفت: «ما درک می‌کنیم که برخی افراد با ما موافق نیستند اما این موضوع توهین و حملات شخصی را توجیه نمی‌کند.»

وی افزود: «لونا خیلی ناامید و ناراحت است زیرا پس از انجام بهترین کاری که می‌توانست انجام دهد، این اتفاق‌ها برایش افتاد.»

وی همچنین پشت ماجرای این اتفاق را روشن کرد و درباره فرد مهاجر که گریه می‌کرد گفت: «این شخص گریه می‌گرد چرا که تازه به او گفته بودند یکی از دوستانش که همراه او بود فوت کرده است. اولین کاری که کرد این بود که اولین نفری را که دید در آغوش بگیرد یعنی لونا.» البته در نهایت معلوم شد که دوستش از دریا جان سالم به در برده است.


ویدئوی لحظه‌ای که لونا به مهاجر سنگالی آب می‌دهد و او را در آغوش می‌گیرد

برنات آرمانگوئه، عکاس آسوشیتدپرس که در صحنه حضور داشت گفت: «دختر به هر قیمتی تلاش کرد تا مرد را آرام کند و به او گفت که نگران نباشد، همه چیز خوب خواهد شد، دوستش خوب است. اما گاهی اوقات چیزی که بیشترین ارتباط را برقرار می‌کند، آغوش است.»

وی افزود: «به این دلیل است که دیدید که پسر به حمایت و کمی محبت نیز احتیاج دارد. و من فکر می‌کنم این چیزی بود که در آن لحظه دریافت کرد. چیزی که نیاز داشت.»

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پس از مشاهده این آزار و اذیت‌ها از لونا حمایت کردند. هشتگ #GraciasLuna (متشکریم لونا) در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. ریتا مائسترده، مشاور شهردار مادرید در توییتی نوشت: «ما اجازه نمی‌دهیم نفرت غلبه کند.»

منبع: يورونيوز