به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۱۲، ۱۳۸۹


آقای خامنه ای جنایت دریائی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد،

بدون اينکه جنايات رژيم جمهوری اسلامی علیه مردم ایران را محکوم کند!!

      حسين منتظرحقيقی
اقدام جنایتکارانهء رژیم صهیونیستی علیه نمایندگان سازمانهای حقوق بشری که در راه رساندن کمک های بشردوستانه به حدود یک ونیم ملیون انسان زندانی و محاصره شده در نوارغزه بودند، محکومیت بسیاری از دولت ها و سازمانها و اشخاص در سطح بین المللی را بدنبال داشت.
پیاده شدن کماندوهای اسرائیلی از هلی کوپتر های آن کشور در کشتی حامل مواد مورد نیاز محاصره شدگان در نوار غزه و کشتن و بخون کشیدن همراهان این محموله ها ، قضاوت های گذشته را بار دیگر زنده کرد که این ها روی فاشیزم را سفید کرده اند.
در میان کسانی که این جنایت را محکوم کرده اند، یکی هم آیة الله خامنه ای رهبر کنونی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
آقای خامنه ای، آن جنایات را به درستی دیده و بدرستی محکوم کرده اند اما ظاهرا" نگاه ایشان افق های دور را بهتر از نزدیک می بیند !! درحالی که جنایاتی که بنابر دستور و فرمان ایشان و بوسیلهء مأمورين امنيتی رژيم جمهوری اسلامی در وطنمان ایران به وقوع می پیوندد و بمراتب وحشتناک تر از آن ها است نمی خواهند و قصد ندارند که آنها را ببینند.
اگر نتانیاهو نخست وزیر و ایهود باراک وزیر دفاع دولت اشغالگر و نژادپرست اسرائیل برای متحقق کردن سياست های اشغالگرانه و هژمونی طلبانه صهیونیستی خود ، دست به کشتار و محاصره و مرگ تدریجی اهالی مسلمان غزه که آنها را اسرائیلی نمی دانند، می زنند و اگر کمک رسانان آزاديخواه غیر اسرائيلی ــ از اتباع کشور های مختلف جهان ــ را بخون می کشند تا کمک های انسان دوستانه از سایر نقاط دنیا به کودکان ، زنان و مردان نیازمند آن منطقه نرسد، اما چماقداران آقای خامنه ای و رئيس جمهور مورد تائيدش (محمود احمدی نژاد) با استفاده از تمامی امکانات کشور و مردم محتاج این سر زمین، زنان ، مردان ، دختران و پسران هموطن و مسلمان کشور خودمان را به خاک و خون می کشند حتی بوسيله ماشین، آنهم در پیاده روهای شهر و در جلو چشم مات زدهء اهالی ، آنها را « له » می کنند تا این ملت دست از مطالبات خود ـ که چيزی جز اجرای اصول قانون اساسی کشور ، همان قانون اساسی ای که آقای خامنه ای مشروعيت مقام رهبری اش را از آن کسب می کند ـ ، بشوید و خیال حضرت آیة الله آسوده گردد.در این حالت آیا جا ندارد از ایشان سؤال شود که بفرمایند که کدام یک از آن رفتار و سرکوبها جنایتکارانه ترند؟
آقای خامنه ای تصور می کنند که کاری که نتانیاهو و ایهود باراک می کنند از آنجائی که صهیونیست هستند و از قرائتی دیگر از یهودیت استفاده می کنند و ضمنا" دارای فکل و کراوات می باشند، جنایت است و کار های مشابه و بد تر از آنها چون بنا بر فرمان ولی فقیه که ملبس به عمامه و قبا و ردا و عبا است وبا قرائتی خاص از شیعه گری در کشوراسلامی ایران ، که مورد تائيد آياتی همچون مصباح يزدی، جنتی، نوری همدانی، محمد یزدی، احمد خاتمی و...است، مرتکب شوند ، ماهیت دیگری می یابد و دیگر جنایت نیست!!
نه جناب آقای رهبر، اینطور نیست. جنایت ، جنایت است و تفاوت نمی کند رهبران اسرائیل مرتکب آن شوند و یا رهبران جمهوری اسلامی. اگر سران دولت اسرائیل بیش از هفت دهه با توسل به یک بهانه ء نادرست « وراثت تاریخی » سرزمین های فلسطینی و با پشتیبانی سياستمداران و دولتهای کشور های استعمارگرجهان ،هر نوع جنایتی را توجیه می کنند، آقای خامنه ای و عده ای دیگر از هم لباسی های ایشان با « ملعبه » قرار دادن « باور های دینی و مذهبی مسلمانان شیعه » و قرائتی من در آوردی از آن ، اقدامات جنایتکارانهء خود را توجیه می نمایند و این نکته ای است که مدتها است بر ملا شده است و تلاش دوستان نادان ایشان برای بی گناه جلوه دادن ایشان ، با توسل به بهانهء انجام وظیفهء شرعی و پوشاندن لباس تقدس و یا کشف ایشان بعنوان جانشین خداوند بر روی زمین ، تلاش بیهوده ای است که وضع را بد تر کرده که بهتر نکرده است.
جالب است که در مکتب قدرت پرستان همه چیز ابزاری بیش نیست. آقای خامنه ای نه تنها از دین و مذهب و.. استفادهء ابزاری می کنند، از حقوق بشری که بارها تکرار کرده اند که آنرا قبول ندارند نیز می خواهند استفادهء ابزاری کنند. از کی تا بحال آقای خامنه ای "حقوق بشر" راپذیرفته اند که در بیانیهء خود می گویند « فلسطین، دیگر نه مسأله‌ئی عربی و حتی نه فقط مسأله‌ئی اسلامی، بلکه مهمترین مسأله‌ی حقوق بشری جهان معاصر است. ».
کدام "حقوق بشر" را آقای خامنه ای می فرمایند؟
آقای خامنه ای بفرمایند تا ما نیز متوجه شویم که با تکیه بکدام یک از اصول منشور حقوق بشری ، حقوق شهروندی ملت ايران را زیر پا می گذارند و برای خود حقوق فراقانونی قائل شده اند ؟
دادگاه های رژيم جمهوری اسلامی بر اساس کدام یک از ضوابط حقوق بشری ، فعالین سیاسی را دستگیر ، شکنجه ، محکوم و اعدام می کنند؟
با تکیه بر کدام یک از اصول حقوق بشر جلو ایجاد تشکل های صنفی و سیاسی را می گیرند؟
آیا بنظر آقای خامنه از همه چیز می توان استفادهء ابزاری کرد و آیا ایشان بر این باورند که آزادانديشان و طرفداران واقعی حقوق بشر هم مانند اطرافیان ایشان قدرت تشخیص خود را از دست داده اند؟ نه ، ایشان بدانند که اینطور نیست.
اما در بیانیه آيت الله خامنه ای علاوه از محکومیت جنایات صهیونیست ها که نکتهء درستی است یک نکتهء درست دیگر نیز وجود دارد. ایشان می نویسند:
« ملت مجاهد فلسطین و مردم و دولت مردمی غزه نیز بدانند که دشمن خبیث آنان اکنون از همیشه ضعیفتر و آسیب‌پذیرتر است. جنایت دریائی روز دوشنبه نه نشانه‌ی قدرت، که نشان درماندگی و سراسیمگی رژیم غاصب است. سنت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خویش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سالهای پیش، از جمله‌ی همین اقدامهای دیوانه‌وار بود که تروریستهای اریکه‌نشین صهیونیست را به دره‌ی سقوط نهائی نزدیکتر کرد.حمله به کاروان امدادی بین‌المللی در آبهای مدیترانه نیز اقدام ابلهانه‌ی دیگری از همان قبیل است.
برادران و خواهران فلسطینی! به خداوند حکیم و قدیر اعتماد کنید، قدرت خود را باور کنید و بر آن بیفزائید. و به پیروزی نهائی یقین داشته باشید. و بدانید که: وَلَیَنصُرَنَّ اللَّـهُ مَنْ یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ( سوره حج )»
خوانندگان محترم اما می توانند جای مخاطب این بخش از بیانیه ء آقای خامنه ای را عوض کرده و بجای آن ملت ایران و یا خواهران و برادران ایرانی بگذارند. می بینند که این فراز از بیانیه ، زبان حال ما ایرانی ها است که می گوئیم حکومتی که مدعی است بر قلب ها حکومت می کند ، مدعی است پایه های مردمی دارد و در تظاهرات مهندسی شده ٩ دی و ٢٢ بهمن ماه ١٣٨٨ آنرا بنمایش می گذارد از همیشه ضعیف تر است . اگر غیر از این است چرا اجازه نمی دهد در مناظره هائی که از صدا و سیمای آنها و در رابطه با مسائل بعد از انتخابات دهمین دورهء ریاست جمهوری ایران پخش می شود یک نفر ازسران معترضین هم شرکت کرده و از خود دفاع کند؟ چرا از دادن پاسخ به درخواست صدور مجوز برای یک راهپیمائی سکوت و بدون اسلحه و بدون خشونت که مأموریت حفظ امنیت این راهپیمائی نیز با مأمورین خود آنها است ، خودداری می کنند؟ چرا در پی درخواست تشکل های دانشجوئی برای یک گرد همائی در محوطه های دانشگاهی که از لحاظ مکانی و تعداد نفرات محدود است ، از صدور مجوز سر باز می زنند ؟ آیا اینها و ده ها نمونهء دیگرامثال اینها نشانهء قدرت است؟حتما" پاسخ منفی است و همهء اینها نشانه های ضعف و ترس است. یک حکومت قوی و متکی به قانون و مردم از دادن پاسخ به این خواسته ها نمی هراسد. فقط حکومتی که ضعیف است و بسیار آسیب پذیر، وحشت دارد . همهء بگیر و ببند ها ، شکنجه ها ، حبس های طویل المدة واعدام ها نشانه های درماندگی و سراسیمگی حکومت است. بنا بر گفتهء خود ایشان « سنت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خویش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند» فاعتبروا یا اولی الالباب.
و اما هموطنانمان ، خواهران و برادرانمان به خداوند حکیم و قدیر اعتماد دارند ، قدرت خود را باور دارند و به پیروزی نهائی یقین دارند و می دانند وَلَیَنصُرَنَّ اللَّـهُ مَنْ یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ( سوره حج ). شما فکری به حال خودتان بکنید آقای خامنه ای.

حسین منتظر حقیقی
١١.٣.١٣٨٩ برابر با ٠١.٠٦.٢٠١٠
Fm-jmi@gmx.net
١ – پانویس:
http://khabaronline.ir/news-65929.aspx
« ملت مجاهد فلسطین و مردم و دولت مردمی غزه نیز بدانند که دشمن خبیث آنان اکنون از همیشه ضعیفتر و آسیب‌پذیرتر است. جنایت دریائی روز دوشنبه نه نشانه‌ی قدرت، که نشان درماندگی و سراسیمگی رژیم غاصب است. سنت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خویش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سالهای پیش، از جمله‌ی همین اقدامهای دیوانه‌وار بود که تروریستهای اریکه‌نشین صهیونیست را به دره‌ی سقوط نهائی نزدیکتر کرد.حمله به کاروان امدادی بین‌المللی در آبهای مدیترانه نیز اقدام ابلهانه‌ی دیگری از همان قبیل است.برادران و خواهران فلسطینی! به خداوند حکیم و قدیر اعتماد کنید، قدرت خود را باور کنید و بر آن بیفزائید. و به پیروزی نهائی یقین داشته باشید. و بدانید که: وَلَیَنصُرَنَّ اللَّـهُ مَنْ یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ ( سوره حج )»