به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیچهارشنبه، خرداد ۲۶، ۱۳۸۹

شفیعی کدکنی (م. سرشک)
سوگواران خموش

سوگواران تو امروز، خموشند همه /  که دهان های وقاحت، به خروشند همه

آه از این قوم ریایی، که در این شهر دو رو/ روزها شحنه و شب، باده فروشند همهتجمع خانواده جانباختگان در بهشت زهرا ۲۵ خرداد
روز سه شنبه 25 خرداد ماه از حوالی ساعت 17:00 با حضور خانواده های شهدا و تعداد زیادی از مردم تهران مراسم گرامیداشت سالگرد جانباختگان راه آزادی مردم ایران در بهشت زهرای تهران برگذارشد.

کمبود آب شرب بهداشتی در منطقه نوزده تهران

مهر : کمبود آب شرب سالم و بهداشتی در منطقه نوزده تهران مشکلات متعددی برای هموطنان ایجاد کرده است.

مریم زندی نشان عکاسی وزارت ارشاد را نپذیرفت
در پی دعوت از مریم زندی برای شرکت در مراسم اعطای مدرک درجه یک هنری در روز بیست و چهارم اردیبهشت در سالن اجلاس سران وی در نامه ای از دریافت این مدرک خود را معاف کرد. متن نامه مریم زندی به شرح زیر است.
به نام خدا
تاریخ: 23/3/89
جناب آقای سید محمد حسینی
وزیر محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام
پاسخ به نامهٔ شماره 1/7894 مورخ 89/3/18 مبنی بر دریافت مدرک درجه یک هنری، به اطلاع می‌رسانم، دریافت این مدرک برای همهٔ کسانی که با سال‌ها تلاش خود در خدمت فرهنگ و هنر ایران و ایرانی بوده‌اند، مسلماً موجب افتخار و خوشحالی خواهد بود. متأسفانه در حالیکه حرفهٔ عکاسی و عکاسان به شدت مورد تهاجم قرار گرفته و هیچگونه امنیت حرفه‌ای و جانی برای عکاسان ایران وجود ندارد و تعدادی از آنها فقط به جرم عکاسی یعنی انجام وظیفه‌شان مورد ضرب و شتم و زندان قرار گرفته‌اند و در زندان یا بیرون منتظر احکامشان هستند و تعدادی از عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای ما از ترس جان، سرگردان در اقصی نقاط دنیا و در شرایط بسیار نامناسب هستند و در حالیکه من حتی از دست گرفتن دوربینم در خیابان باید بترسم، و امکان انتشار کتاب عکس خود و بعضی از همکارانم بدون سانسورهای سلیقه‌ای میسر نمی‌باشد. در چنین شرایطی برای گرفتن این مدرک، دلیل و اشتیاقی در خود احساس نمی‌کنم. مسلماً اگر در شرایط دیگری بودیم دریافت چنین مدرکی شوق تداوم آنچه را که تا امروز برای وطنم، ایران، انجام داده‌ام «که ادای دین بوده است» مضاعف می‌کرد. به همین دلیل از دریافت چنین نشان‌هایی تا زمانه‌ای که شرایط چنین باشد معاف خواهم بود.
با احترام
مریم زندی
رونوشت برای: انجمن صنفی عکاسان ایران، انجمن صنفی عکاسان مطبوعات، انجمن عکاسان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خانه عکاسان ایران، انجمن عکاسان بحران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی، انجمن عکاسان تبلیغات، سایت عکاسی، سایت چیلیک