به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیدوشنبه، مرداد ۰۹، ۱۳۹۱

الهه احمدي تیر انداز زن ایران ششم المپيك شد

بانوی تیرانداز ایران پس از کسب عنوان ششم مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان در بازی‌های المپیک لندن، گفت: خیلی‎ها می‏گفتند به تیراندازی و به خصوص در بخش بانوان هیچ امیدی نیست در حالی که من فقط به خاطر کم شانسی از مدال بازماندم.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از لندن، تيرانداز بانوي ايران كه در مرحله‌ي مقدماتي با عملكرد قابل توجه به فينال راه يافته بود، در اين 
 مرحله به مصاف هفت تيرانداز از كشورهاي چين، آمريكا، چك، لهستان و روسيه رفت و در پايان با كسب 499.1 امتياز (397 مقدماتي و 102.1 در فينال) در رده‌ي ششم ايستاد.
در اين ماده سيل اينگ تيرانداز چيني به نشان طلا دست يافت. سيلويا بوگاكا از لهستان نقره گرفت و دان ديگر تيرانداز چيني نشان برنز را به گردن آويخت. اين نخستين سري مدال‌هاي توزيع شده در المپيك لندن بود.

احمدی: کم شانسی مانع از مدال‌آوری من شد، فاصله‌ای به اندازه تار مو!
بانوی تیرانداز ایران پس از کسب عنوان ششم مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان در بازی‌های المپیک لندن، گفت: خیلی‎ها می‏گفتند به تیراندازی و به خصوص در بخش بانوان هیچ امیدی نیست در حالی که من فقط به خاطر کم شانسی از مدال بازماندم.
الهه احمدی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به لندن با اشاره به عملکردی که امروز شنبه در رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر زنان داشت، اظهارداشت: پیش از اعزام به لندن گفته بودم اگر بتوانم رکوردهای داخلی خود را در مرحله مقدماتی بازی‏های المپیک بزنم، فینالیست خواهم شد که این اتفاق هم افتاد.
وی با اشاره به شرایط مرحله فینال مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان تصریح کرد: جو مرحله فینال کاملا متفاوت از مرحله مقدماتی بود. شاید اگر بخواهم از یک تعبیر عمومی برای فاصله میان شرکت کنندگان در این مرحله استفاده کنم باید به واژه "تار مو" اشاره کنم. واقعا فاصله میان ورزشکارانی که به فینال رسیدند، به اندازه یک تار مو بود.
بانوی تیرانداز کشورمان که عنوان ششم رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر زنان را به خود اختصاص داد، تاکید کرد: هر هشت ورزشکار راه یافته به فینال برای کسب مدال شانس دارند اما خیلی فاکتورها را باید داشت تا مدال المپیک گرفت. همین بس که من به همه افرادی که در پیش‏بینی‎های خود می‎گفتند امیدی به تیراندازی و به خصوص ورزشکاران زن این رشته نیست، ثابت کردیم که حتی ما مستحق مدال هم بودیم.
احمدی ادامه داد: من تمام تلاش خود را به خرج دادم تا مدال بگیرم. در مرحله مقدماتی رکورد خوبی داشتم هر چند که مسابقات واقعا جو سنگینی داشت با این حال رکورد متوسطی زدم. در مرحله بعدی هم خوب عمل کردم تا اینکه به فینال رسیدم.
این تیرانداز ایران با یادآوری اینکه در مرحله فینال مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان 10 پرتاب داشت، خاطرنشان کرد: از مجموع پرتاب‎هایی که داشتم فقط در دو پرتاب عملکرد خوبی نداشتم. با توجه به ایمان و توکلی که دارم، می‎گویم که دلیل اینکه مدال نگرفتم چیزی نیست جز اینکه شانس نداشتم اما همین که استحقاق تیراندازان زن ایرانی را به خیلی‏ها ثابت کردم، برایم کافی است.
الهه احمدی با اشاره به اینکه در تمام مراحل مسابقات امروز تاثیر دعای خیر مردم را حس می‏کردم، گفت: امیدوارم مردم ما را دعا کنند تا من و مه لقا جام بزرگ در رشته سه وضعیت هم عملکرد خوبی داشته باشیم.