به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیسه‌شنبه، مرداد ۱۰، ۱۳۹۱


نرگس محمدی 
با قرار وثيقه ۶۰۰ ميليون تومانی
به مرخصی آمد

نرگس محمدی سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، در خرداد سال ۸۹ بازداشت و به مدت ۲۰ روز در بند ۲۰۹ زندان اوين به سر برد، وی به دنبال ابتلا به بيماری " فلج عضلانی" از زندان آزاد و در بيمارستان تحت مداوا قرار گرفت.
نرگس محمدی فعال حقوق بشر و عضو کانون مدافعان حقوق بشر، ساعتی پيش با سپردن قرار وثيقه ۶۰۰ ميليون تومانی به مرخصی آمد.
نرگس محمدی سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، در خرداد سال ۸۹ بازداشت و به مدت ۲۰ روز در بند ۲۰۹ زندان اوين به سر برد، وی به دنبال ابتلا به بيماری " فلج عضلانی" از زندان آزاد و در بيمارستان تحت مداوا قرار گرفت. اين فعال حقوق بشر سپس از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ۱۱ سال حبس تعزيری محکوم شد. که اين حکم در دادگاه تجديدنظر به شش سال حبس کاهش يافت.
نرگس محمدی در ارديبهشت‌ماه و پس دريافت اولين احضاريه اجرای احکام، از سوی مأموران اطلاعات بازداشت و به زندان اوين انتقال يافت. در روندی غيرقانونی، وی به عوض انتقال به بند عمومی، به بند ۲۰۹ منتقل شد و پس از ۲۰ روز به زندان زنجان منتقل شد.
اين انتقال درحالی صورت گرفت که حکم وی فاقد" تبعيد" بود. نرگس محمدی در طول دوران زندانی بودن خود در زندان زنجان، بارها به سبب تشديد بيماری‌اش دچار آسيب‌های جسمی شد. وی بالاخره با موافقت مسئولان قضايی، امروز از زندان به مرخصی آمد.
منبع: کميته گزارشگران حقوق بشر