به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیپنجشنبه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۵

تحصن ۸۰۰ کارگر کارخانه «آلومینیوم المهدی هرمزآل» وارد سومین روز شد

منابع خبری ایلنا در کارخانه «آلومینیوم المهدی هرمزآل» با اعلام این خبر گفتند: دلیل اعتراض امروز آن‌ها بی‌توجهی کارفرمای کارخانه به اجرای مصوبه شورای تامین استان درخصوص پرداخت مجموع مطالبات صنفی آن‌ها است.

این کارگران یادآور شدند: در پی برپایی تجمعات صنفی که در روزهای هفتم وهشتم اردیبهشت ماه انجام شد، شورای تأمین استان طی جلسه‌ای در محل استانداری هرمزگان مصوب کرد که کارفرما موظف به اجرای خواسته‌ای کارگران است.

به گفته کارگران در این مصوبه آمده است کارفرما مکلف است ضمن بازگرداندن ۱۰ کارگر اخراجی بخش خدمات  که اول سال جاری اخراج شده‌اند  امنیت شغلی سایر کارگران را تامین کند.

طبق اظهارات آنان همچنین قبول عنوان سخت وزیان آور بودن کار کارگران این واحد وپرداخت حق پاداش تولید به کارگران همانند سالهای قبل از دیگر موارد مصوب شده جلسه دیروزاعضای شورای تامین بوده است که  کارفرما را موظف به انجام آن کرده اند که اگر این اتفاق نیافتند کارگران انگیزه‌ای برای ادامه همکاری ندارند.

این کارگران که شمار آن‌ها در حدود ۲ هزارو ۴۰۰ نفر است، با یادآوری اینکه پیش از این نیز در واکنش به بدقولی کافرما تجمعاتی را انجام داده‌اند؛ افزودند: امروز نیز کارگران در واکنش به بد عهدی کارفرما دوباره تصمیم گرفتند با بستن دربهای ورودی کارخانه از مسئولان این نهاد دولتی بخواهند به مشکلاتشان که ناشی ازخصوصی سازی این مجموعه تولیدی برای کارگران ایجاد شده، رسیدگی کنند.