به پیش اهل جهان محترم بود آنکس // که داشت از دل و جان احترام آزادیجمعه، اسفند ۱۸، ۱۳۹۶

دادستان ایران خواستار «تعقیب قضایی» مسئولان برگذاری مراسم روز زن در برج میلاد شد

عکسی که روزنامه ایران از دختربچه‌های رقصنده منتشر کرده است.


در پی برگذاری مراسمی به مناسبت «روز زن» در برج میلاد تهران که انتقاد اصولگرایان جمهوری اسلامی را به دنبال داشت، دادستان کل کشور رسما خواستار «تعقیب قضایی» مسئولان این مراسم شد.
خبرگزاری مهر روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه به نقل از روابط عمومی دادستانی کل ایران خبر داد که این پرونده به دادستان تهران محول شده است.
طبق حکم محمدجعفر منتظری، «مسببین» اعمال «خلاف عفت عمومی» در این مراسم که روز سه‌شنبه در برج میلاد تهران برگزار شد باید به‌سرعت «تحت تعقیب قضایی» قرار گیرند.
در گزارش خبرگزاری مهر، مراسم مذکور که با حضور محمدعلی نجفی، شهردار تهران، برگزار شد «خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور» توصیف شده است.
ظاهرا انتقاد اصولگرایان ایران به این مراسم بیشتر متوجه بخشی از آن است که چند دختربچه همراه با اجرای زنده موسیقی می‌رقصند.
رقص یا «حرکات موزون» این کودکان در گزارش منفی چند رسانه اصولگرا مورد توجه قرار گرفته که بدون اشاره به سن و سال این دختربچه‌ها، از «رقصیدن چند دختر» در مقابل شهردار تهران سخن گفته‌اند.
از جمله خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، در این باره نوشت:‌ «در بخشی از این همایش، چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می‌‌کنند».
همین خبرگزاری به متنی انتقادی اشاره کرده که حمید رسایی، نماینده تندرو و سابق مجلس، نوشته و در آن می‌گوید: «مدیرانی که این چنین با الگوهای دینی و ملی ما بازی می کنند، با بیت‌المال و فرصت خدمتی که در اختیارشان است، بدتر رفتار خواهند کرد».
خبرگزاری مهر